15.8%
28.6%
16.7%
3.7%

Σε ένα παιχνίδι που οι Tomahawks θα πάρουν από νωρίς την διαφορά θα υποχρεώσουν την ομάδα των Gkrouvaloi να κάνουν την 2η ήττα τους στο πρωτάθλημα. Από την άλλη οι Tomahawks με πολύ καλό Μέξα θα κάνουν το 2/2 και θα περιμένουν πως και πως την 3η αγωνιστική για να συνεχίσουν την νικηφόρα πορεία τους στο πρωτάθλημα της Rising League.

Ξεκίνημα 1ου δεκαλέπτου και Tomahawks θα δείξουν από νωρίς τις άγριες διαθέσεις τους με ένα 9-2 με πρωταγωνιστή τον Μέξα που ξεκίνησε το παιχνίδι με 7 από τους 9 πόντους για την ομάδα του. Το σκοράρισμα όμως δεν θα σταματήσει εδώ για τους Tomahawks αφού μετά τους 5 μαζεμένους πόντους του Κιούση η ομάδα των Tomahawks με τον συνήθη ύποπτο Γιάννη Μέξα θα επαναφέρει το παιχνίδι στο +6 και στο 15-9.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι Gkrouvaloi θα μπουν πολύ δυναμικά στο παιχνίδι και θα μειώσουν σε 15-13 για να απαντήσουν οι Tomahawks με τους Μέξα και Κάρλο να σκοράρουν ο ένας μετά τον άλλον διαμορφώνοντας το 21-13. Ο Τσάκωνας θα μειώσει σε 21-15, θα απαντήσει αμέσως ο Κάρλος σε 23-15 και από το σημείο εκείνο, Μέξας και Κάρλος ξανά θα τελειώσουν το 1ο ημίχρονο με σκορ 29-17 υπέρ των Tomahawks.

Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου και τα πράγματα δεν θα πάνε όπως θα ήθελαν για την ομάδα των Gkrouvaloi. Σκοράροντας μόνο ένα δίποντο στην 3η περίοδο και με τους Tomahawks να μαζεύουν πόντους από βολές, δίποντα και ένα τρίποντο του Γώγολου το επιμέρους σκορ του 3ου δεκαλέπτου θα διαμορφωθεί σε 16-2 και το συνολικό σε 45-19. Διαδικαστικό το τέταρτο δεκάλεπτο με τους Tomahawks να μην σταματούν παίζοντας σκληρή άμυνα και μη επιτρέποντας στους Gkrouvaloi να πετύχουν καλάθι και με το επιβλητικό σκορ δεκαλέπτου (11-0) θα ζευγαρώσουν τις νίκες τους στο πρωτάθλημα της Rising League με τελικό σκορ 56-19.

MVP της αναμέτρησης ο πολύ δυναμικός Γιάννης Μέξας. Ο νεαρός PF των Tomahawks έκανε ότι ήθελε στο παρκέ μετρώντας 22 πόντους και 19 ριμπάουντ!! Πολύ χρήσιμος και ο Κάρλος με 15 πόντους και 5 ριμπάουντ, ενώ βοήθησε και οι Ανδριαδάκης με 15 ριμπάουντ και 3 κοψίματα(!). Από τους ηττημένους ξεχώρισε ο Τσάκωνας με 6 πόντους και 11 ριμπάουντ.