20.0%
37.1%
15.0%

Tomahawks –  Halia Mavericks 46-62.
Για ένα ημίχρονο άντεξε η μαχητική 5αδα των Tomahawks την πίεση των Halia Mavericks, οι οποίοι στο 2ο ημίχρονο ανέβασαν στροφές, κατάφεραν να πάρουν μια διαφορά και την διατήρησαν μέχρι το φινάλε του αγώνα. Mvp του αγώνα ο Αγγελιδέλης με 16 πόντους, 9 ριμπάουντ, 1 ασίστ και 4 κλεψίματα.Το ματς ξεκίνησε με τρίποντο ο Νάμα για τους Tomahawks 3-0. Ο Γουναρίδης με σουτ από τη γωνία και ο Αγγελίδης μετά από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε το 3-4 για τους Halia Mavericks. Νέο τρίποντο ο Νάμα έκανε το 6-4 και ο Γουναρίδης και ο Τσαμούταλος έγραψαν το 6-8. Το δεκάλεπτο τελείωσε 11-8 με καλάθι από το ζωγραφιστό  και με τρίποντο ο Κωστακόπουλος.Δεύτερο δεκάλεπτο και Κωστακόπουλος πέτυχε το 13-8 για τους Tomahawks. Ο Χριστοδουλάκης με σουτ έκανε το 13-10 για τους Halia Mavericks. Ο Τσέμπελης με τρίποντο και ο Κωστακόπουλος με 1/2 βολές πέτυχαν το 17-10. Από το ζωγραφιστό ο Κυριαζόπουλος και μετά από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Αγγελιδέλης το 17-14. Με σουτ ο Ματθαίου έγινε το 19-14 και ο Τούντας με σουτ το 19-16. Ο Γώγολος έκανε το 21-16 και το δεκάλεπτο τελείωσε ισόπαλο 21-21 με τρίποντο ο Κεφαλάς και με καλάθι από το ζωγραφιστό ο Στεφανίτσης.

Τρίτο δεκάλεπτο και ο Αγγελωνίτης Αλέξανδρος με τρίποντο πέτυχε το 21-24 για τους Halia Mavericks. Ο Κωστακόπουλος με 1/2 βολές το 22-24 για τους Tomahawks. Τρίποντο ο Αγγελωνίτης Παναγιώτης το 22-27 και ο Ματθαίου από το ζωγραφιστό το 24-27. Ο Αγγελωνίτης, ο Κεφαλάς και ο Αγγελωνίτης Παναγιώτης σκόραραν το 24-33 και ο Κωστακόπουλος με 2/2 βολές το 26-33. Με 1/2 ο Τσαμούταλος το 26-34 και ο Γώγολος με σουτ από την γωνία πέτυχε το 28-34. Αγγελιδέλης και Στεφανίτσης πέτυχαν το 28-38 και ο Κωστακόπουλος σκόραρε το 31-38. Το 31-40 ο Στεφανίτσης και ο εξαιρετικός Κωστακόπουλος το 33-40 με καλάθι από το ζωγραφιστό. Ο Γουναρίδης από την γωνία το 33-42 και ο Γώγολος με σουτ από την γωνία πέτυχε το 35-42. Το δεκάλεπτο τελείωσε 35-46 ο Τούντας και ο Στεφανίτσης.

Τελευταίο δεκάλεπτο και ο Κωστακόπουλος με 2/2 βολές το 37-46 για τους Tomahawks. Ο Στεφανίτσης από το ζωγραφιστό το 37-48 για τους Halia Mavericks. Ο Γώγολος με σουτ το 39-48 και ο Αγγελιδέλης σκόραρε το 39-52. Τρίποντο ο Γώγολος το 42-52 και ο Αγγελωνίτης Αλέξανδρος το 42-54. Ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Κωστακόπουλος το 44-54 και ο Αγγελιδέλης με 4 πόντους του το 44-58. Ο Ματθαίου το 45-58 με 1/2 βολές και ο Αγγελωνίτης Αλέξανδρος από το ζωγραφιστό το 45-60. Ο Κωστακόπουλος με 1/2 βολές το 46-60 και το τελικό 46-62 πέτυχε ο Στεφανίτσης από το ζωγραφιστό.

Για τους νικητές ξεχώρισε ακόμα ο Στεφανίτσης με 12 πόντους, 8 ριμπάουντ, 2 ασίστ, 2 κλεψίματα και 1 κόψιμο.

Για τους ηττημένους ξεχώρισε ο Κωστακόπουλος με 19 πόντους, 11 ριμπάουντ, 1 ασίστ, 6 κλεψίματα και 1 κόψιμο.