14.3%
62.5%
43.4%
8.3%

Οι Tomahawks έκαναν πολύ κακό ξεκίνημα στο ματς με τους L.A.P.D., με αποτέλεσμα να τους κυνηγούν στο σκορ σε όλη τη διάρκεια του αγώνα. Στα τελευταία λεπτά η παρέα του Γώγολου ισοφάρισε το ματς, όμως οι L.A.P.D. φάνηκαν πιο ψυχραιμοι σε εκείνο το σημείο και πήραν το παιχνίδι με 64-61. MVP του αγώνα ήταν ο Δημήτρης Μητκάκης με 19 πόντους, 10 ριμπάουντ, 1 κλέψιμο και 1 τάπα.

Στο πρώτο δεκάλεπτο οι LAPD μπήκαν πολύ δυνατά, κλειδωσαν την επίθεση των Tomahawks και έχοντας καλές επιλογές μπροστά πήραν γρήγορα διψηφια διαφορά. Μητκάκης, Ζαπαντιώτης και Μητρόπουλος ξεκίνησαν το ματς με 12-0, ο Γώγολος μείωσε σε 12-1, 13-1 από τον Μητρόπουλο, 13-3 από τον Μέξα, 15-3 ξανά από τον Μητρόπουλο, 15-5 με δύο βολές του Μέξα και 17-5 από τον Μητρόπουλο, για να κλείσουμε το πρώτο δεκάλεπτο.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι Tomahawks βρήκαν τον καλό τους εαυτό, προσπάθησαν να φάνε όσο μπορούσαν από την διαφορά πριν το ημίχρονο, όμως οι L.A.P.D. είχαν λύσεις κάθε φορά που ο αντίπαλος μειωνε. Καλάθι του Ανδριαδάκη για το 17-7, 24-7 από Μητρόπουλο και Ζαπαντιώτη, 24-15 από τους Μέξα και Κουμάντο, 27-15 με γκολ φάουλ ο Μητκάκης, 27-20 με πέντε συνεχόμενους δικούς του πόντους ο Κάρλος, 33-20 με ένα 6-0 του Μητρόπουλου, 33-23 με τρίποντο ο Θειακούλης και 35-23 από τον Μητκάκη με drive στο μπαζερ.

Στο τρίτο δεκάλεπτο το σενάριο παρέμεινε ίδιο. Οι Tomahawks πιεζαν για να μειώσουν, όμως οι LAPD δεν το επετρεπαν, παίρνοντας σκορ είτε από την περιφέρεια, είτε από τους ψηλούς τους. Ο Μέξας μείωσε σε 35-26, 37-26 από τον Ζαπαντιώτη, 37-28 από τον Ανδριαδάκη, 43-28 από τους Κυργέτσο, Ζαπαντιώτη και Μητκάκη και απάντηση με 0-9 οι Γώγολος, Ανδριαδάκης, Κουμπαράκης και Μέξας για το 43-37. Ο Μητκάκης ανέβασε ξανά τη διαφορά με το 45-37, ο Μέξας μείωσε σε 45-39, 50-39 με ένα τρίποντο του Μαλή και ένα διποντο του Μητκάκη και 50-41 από τον Μέξα για να κλείσουμε το τρίτο δεκάλεπτο.

Στην τελευταία περίοδο οι Tomahawks έβγαλαν όση περισσότερη ενέργεια μπορούσαν, έφτασαν το ματς στην ισοπαλία λίγο πριν το τέλος, οι LAPD πέρασαν ξανά μπροστά, όμως παρόλα αυτά με τρία δευτερόλεπτα να μένουν οι Tomahawks είχαν την ευκαιρία να στείλουν το ματς παράταση, αλλά το τρίποντο ήταν άστοχο. Καλάθι του Αρζουμανίδη για το 52-41, 52-43 από τον Κουμπαράκη, 54-43 με δύο βολές του Κατέβα, απάντηση με 0-6 οι Tomahawks με τους Ανδριαδάκη και Κουμπαράκη για το 54-49, 56-49 από τον Κυργέτσο, 56-54 από τον Κάρλος, 58-54 ο Μητκάκης και 58-58 με ένα καλάθι του Ανδριαδάκη και ένα του Γώγολου με 1:13 να μένει στο ματς. Σε εκείνο το σημείο οι Αρζουμανίδης, Μητκάκης και Μητρόπουλος έβαλαν μπροστά τους LAPD με 63-58 με 23″ να μένουν. Στην επόμενη επίθεση ο Κάρλος επιχείρησε ένα τρίποντο, αστόχησε, όμως ο Ανδριαδάκης ήταν εκεί για να μαζέψει και να γράψει το 63-61 με 7″ να μένουν. Γρήγορο φάουλ στη συνέχεια στον Μητρόπουλο, ο οποίος έβαλε μια βολή για το 64-61, σκορ το οποίο ήταν και το τελικό, αφού με 4″ να μένουν οι Tomahawks έχασαν το τελευταίο σουτ που θα έστελνε το ματς παράταση.

Για τους L.A.P.D., πέρα από τον Μητκάκη,  εξαιρετική εμφάνιση έκανε και ο Μητρόπουλος, ενώ επίσης πολύ καλός ήταν και ο Ζαπαντιώτης. Για τους Tomahawks ξεχωριστά οι Μέξας, Ανδριαδάκης και Κάρλος.