7.7%
44.4%
36.4%
9.1%

Tomahawks – Saiyans 62-54.Πολύ δυνατό παιχνίδι με εναλλαγές στο σκορ, οι Tomahawks απέκτησαν μια διαφορά +15(40-25)στο 2ο δεκάλεπτο,στο 3ο δεκάλεπτο οι Saiyans έκαναν την ανατροπή 43-45.Αλλά οι Tomahawks έκαναν την ανατροπή, πήραν ξανά το προβάδισμα στο σκορ και την νίκη. Οι νικητές με τον Ανδριαδάκη και τον Μέξα να κυριαρχούν κάτω από τις 2 ρακέτες και να κατεβάζουν από 19 ριμπάουντ ο καθένας. Πολύ καλή εμφάνιση οι πρωτοεμφανιζόμενων Saiyans . Mvp του αγώνα ο Ανδριαδάκης με 14 πόντους, 19 ριμπάουντ (12-7),2 ασίστ και 5 κοψίματα.
Το ματς ξεκίνησε με τρίποντο ο Κεντροθανάσης 0-3 για τους Saiyans. Ο Γώγολος με καλάθι από το ζωγραφιστό το 2-3 για τους Tomahawks. Ο Κεντροθανάσης μετά από κλέψιμο σκόραρε με λει-απ το 2-5 και ο Κουμάντος με 1/2 βολές και ο Κάρλος με floater ισοφάρισαν 5-5. Ο Λαχλάλι με λει-απ το 5-7 και ο Μέξας με 1/2 βολές το 6-7. Ο Παπαδέας με 1/2 βολές το 6-8 και ο Κουμπαράκης ισοφάρισε 8-8. Με 4 πόντους του ο Κεντροθανάσης το 8-12 και ο Σάρδης με σουτ και ο Ανδριαδάκης με 4 πόντους του έγινε το 14-12. Το δεκάλεπτο τελείωσε ισόπαλο 14-14 με καλάθι ο Πασιά.
Δεύτερο δεκάλεπτο και Μέξας από το ζωγραφιστό πέτυχε το 16-14 για τους Tomahawks. Ισοφάρισε ο Κεντροθανάσης 16-16 για τους Saiyans. Ο Μέξας με 1/2 βολές το 17-16 και ο Λαχλάλι από το ζωγραφιστό το 17-18. Ο Μέξας με καλάθι από το ζωγραφιστό και 1/2 βολές το 20-18 και ο Κεντροθανάσης με γκολ φάουλ το 20-21.Με σερί 8-0 εγινε το 28-21,αρχικά ο Μέξας με καλάθι από το ζωγραφιστό, με σουτ από την γωνιά ο Κουμπαράκης και με γκολ φάουλ και 1/2 βολές ο Μέξας. Με σουτ ο Αράπογλου το 28-23 .Με σερί 10-0 έγινε το 38-23.Αρχικά ο Κάρλος με λει-απ, ο Μέξας με γκολ φάουλ, ο Γώγολος με 1/2 βολές, λει-απ ο Μέξας και με καλάθι από το ζωγραφιστό ο Ανδριαδάκης. Ο Κεντροθανάσης μετά από κλέψιμο σκόραρε με λει-απ το 38-25 και ο Ανδριαδάκης με Hook το 40-25. Το δεκάλεπτο τελείωσε 40-28 με 1/2 βολές και σουτ από την γωνιά ο Αράπογλου.
Τρίτο δεκάλεπτο και ο Αντωνόπουλος με 4 πόντους του μείωσε 40-32 για τους Saiyans. Ο Κάρλος με σουτ το 42-32 Tomahawks. Με σερί 0-8 το σκορ έγινε 42-40,αρχικά ο Αντωνόπουλος με 2/2 βολές, με ντραιβ ο Μπούρας, με σουτ ο Πασιά και με ντραιβ ο Αντωνόπουλος. Ο Μέξας με 1/2 βολές το 43-40 και το δεκάλεπτο τελείωσε με τους Saiyans να κάνουν την ανατροπή και να περνάνε μπροστά στο σκορ με 43-45,αρχικά ο Σπαχόζ με τρίποντο και ο Μπούρας με λει-απ.
Τελευταίο δεκάλεπτο και Ανδριαδάκης με καλάθι από το ζωγραφιστό ισοφάρισε 45-45 για τους Tomahawks. Ο Μπούρας με ντραιβ το 45-47 για τους Saiyans. Ο Ανδριαδάκης με Hook και ο Μέξας με 4 πόντους του έγραψαν το 51-47. Ο Λαχλάλι σκόραρε το 51-49 και ο Κύρου με τρίποντο και ο Ανδριαδάκης σκόραρε μετά από επιθετικό ριμπάουντ το 56-49. Ο Αντωνόπουλος με 4 πόντους του μείωσε 56-53 και ο Μέξας με 6 πόντους του (6/8βολές) έγραψε το 62-53. Το τελικό 62-54 πέτυχε ο Αντωνόπουλος με 1/2 βολές.
Για τους νικητές ξεχώρισε ακόμα ο Μέξας με 29 πόντους, 19 ριμπάουντ (12-7),1 ασίστ και 1 κλέψιμο.
Για τους ηττημένους ξεχώρισε ο Κεντροθανάσης με 16 πόντους, 11 ριμπάουντ, 1 ασίστ, 4 κλεψίματα και 3 κοψίματα και ο Μπούρας με 6 πόντους, 5 ριμπάουντ, 4 ασίστ και 1 κλέψιμο.