31.8%
14.3%
29.4%
19.2%

Οι Tsatsoi Kings κατάφεραν να περάσουν σαν σίφουνες από το κλειστό του Πολυκλαδικού, επικρατώντας των Καλλιθέα Pimps με το τελικό 71-46. Από το ξεκίνημα, οι νικητές κατάφεραν να πάρουν ένα προβάδισμα με το ημίχρονο να κλείνει στο +17 (39-22). Στο δεύτερο μισό της αναμέτρησης, το σκηνικό δεν άλλαξε με τους Tsatsoi Kings να φτάνουν στην 2η συνεχόμενη και 3η συνολικά νίκη τους στην Bronze.

Έναρξη του παιχνιδιού, με τον Τσέλο να ανοίγει το σκορ με τρίποντο και τον Πανάγο να απαντά με 2 σερί τρίποντα για το 3-6 των Καλλιθέα Pimps. Εκεί, οι Tsatsoi Kings θα πάρουν το προβάδισμα με ένα σερί 11-2 για να κάνουν το 14-8, ενώ οι Καλλιθέα Pimps θα μειώσουν με δίποντο στον αιφνιδιασμό του Ζάκα για το 14-10. Το πρώτο δεκάλεπτο θα σφραγίσουν με τρίποντο ο Τσέλος και δίποντο ο Ασημάκης για το 19-10 της περιόδου.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, οι Tsatsoi Kings θα συνεχίσουν με το πόδι κολλημένο στο γκάζι, αφού με ένα σερί 8-0 θα ανοίξουν τη διαφορά στους 17 πόντους για το 27-10. Οι Καλλιθέα Pimps θα αντιδράσουν και θα απαντήσουν με 2 δίποντα των Χατζηαμανέτογλου και Κοιλάκο για το 27-14, οι Tsatsoi Kings με ένα γρήγορο 7-1 θα ανοίξουν ξανά την ψαλίδα της διαφοράς στους 19 πόντους για το 34-15, ενώ ο Κοιλάκος θα μειώσει με νέο δίποντο σε 34-17. Εκεί, ο Κελεπούρης με ένα follow θα απαντήσει για το 36-17, ο Χατζηαμανέτογλου με τρίποντο θα μειώσει σε 36-20, ενώ 3/4 βολές των Κουμουνδούρο και Λίτσα θα γράψουν το 39-20 στο ματς. Το ημίχρονο θα σφραγίσει με δίποντο κάτω από το καλάθι ο Πανάγος για να ροκανίσουν τη διαφορά οι Καλλιθέα Pimps στους 17 πόντους με το σκορ στο 39-22.

Στην επιστροφή των ομάδων, ο Τσέλος με ένα δίποντο θα κάνει το 41-22, ο Πανάγος θα απαντήσει με τον ίδιο τρόπο για το 41-24 και ο Κελεπούρης με νέο δίποντο θα διαμορφώσει το 43-22 στο ματς. Εκεί, ο Χατζηαμανέτογλου με ένα τρίποντο θα κάνει το 43-27, ενώ οι Tsatsoi Kings με ένα σερί 10-0 θα καταφέρουν να πάνε το ματς στο +26 (53-27), ο Ζουρνατσίδης με 2 σερί δίποντα θα μειώσει σε 53-31, με τον Κελεπούρη να απαντά με 2/2 βολές για το 55-31 στο ματς. Το δεκάλεπτο θα σφραγίσουν με 2 καλάθια ο Ζουρνατσίδης και ο Παπαδάκης για να μειώσουν σε 55-35 την αναμέτρηση.

Στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο, ο Λίτσας με όμορφο δίποντο θα κάνει το 57-35, ο Κρίθημος θα απαντήσει με δικό του δίποντο για το 57-37, ενώ ο Ασημάκης με βολή θα διαμορφώσει το 58-37. Εκεί, ο Κρίθημος με νέο δίποντο θα μειώσει σε 58-39, ενώ οι Tsatsoi Kings με ένα σερί 7-2 θα πάνε το σκορ στο 65-41. Οι Καλλιθέα Pimps με δίποντο του Χατζηαμανέτογλου θα κάνουν το 65-43, με τους Βάρφη και Κελεπούρη να ευστοχούν σε 2 νέα δίποντα για το 69-43. Εκεί, ο Ψυχογυιός με ένα τρίποντο θα μειώσει σε 69-46, ενώ το ματς θα σφραγίσει με δίποντο ο Ασημάκης για το τελικό 71-46.

Το βραβείο του MVP της αναμέτρησης μοιράστηκαν ο Τσέλος και ο Κελεπούρης με τον πρώτο να έχει 15 πόντους, ενώ παράλληλα είχε και 13 ριμπάουντ, 4 ασίστ και 2 κλεψίματα, ενώ ο Κελεπούρης έφτασε τους 16 πόντους, με 16 ριμπάουντ, 1 ασίστ, 1 κλέψιμο και 6 τάπες, φτάνοντας έτσι και οι 2 τους 27 βαθμούς στο ranking. Από κοντά με υψηλό efficiency και ο Λίτσας, ενώ από τους Καλλιθέα Pimps ξεχώρισαν οι Πανάγος και Χατζηαμανέτογλου Κων/νος.