21.4%
44.0%
31.3%
21.7%

Οι Tsatsoi Kings κέρδισαν του Μπάσχετους στην παράταση με 56-60 για να κάνουν την τρίτη τους νίκη σε ισάριθμα παιχνίδια και να παραμείνουν στην κορυφή του ομίλου μαζί με τους Τουβλέικερς. MVP του αγώνα ήταν ο Κλαύδιος Τσέλος με 29 πόντους, 12 ριμπάουντ και 3 ασίστ.

Από το πρώτο δεκάλεπτο φάνηκε ότι οι δύο ομάδες έχουν έρθει καλά διαβασμένες, έκλειναν τους διαδρόμους όσο μπορούσαν και κρατούσαν το σκορ χαμηλά. Ο Χατζηθάνος ξεκίνησε με ευστοχο τρίποντο, οι Τσέλος και Πελεκούδας ισοφάρισαν σε 3-3, 6-3 ξανά με τρίποντο του Χατζηθάνου, 6-8 οι Φωτόπουλος και Τσέλος, 10-8 οι Καπετανάκης και Σίνης και 10-10 από τον Χαραλαμπόπουλο για να κλείσουμε το πρώτο δεκάλεπτο του αγώνα.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι δύο ομάδες συνέχισαν στο ίδιο μοτίβο, με το σκορ να μένει ξανά ισόπαλο. Πελεκούδας και Χαραλαμπόπουλος έγραψαν από ένα καλάθι για το 10-14, 14-14 από τον Χατζηθάνο, 14-16 ο Χαραλαμπόπουλος, 16-16 ο Παγκάκης, 16-18 ο Χαραλαμπόπουλος ξανά, 21-18 με ένα 5-0 οι Καραγιώργης και Παγκάκης και 21-21 με τρίποντο του Τσέλου για να κλείσουμε ημίχρονο.

Στο τρίτο δεκάλεπτο οι Tsatsoi Kings κατάφεραν να πάρουν ένα μικρό προβάδισμα 1-2 κατοχών και το κράτησαν ως το τέλος της περιόδου. Ο Τσέλος έγραψε το 21-23, 22-23 ο Αποστολόπουλος, 22-27 οι Ξενόπουλος και Πιτσαλίδης, 25-27 ο Καραγιώργης, 25-30 ο Φωτόπουλος, 28-30 ο Χατζηθάνος, 28-33 ο Ξενόπουλος, 30-33 ο Χατζηθάνος ξανά, 30-35 ο Χαραλαμπόπουλος και 32-35 ο Παγκάκης για να κλείσουμε και το τρίτο δεκάλεπτο.

Στην τελευταία περίοδο οι Tsatsoi Kings έδειχναν να ελέγχουν κρατώντας μια διαφορά 5 πόντων, όμως σε εκείνο το σημείο ήρθε η αντεπίθεση των Μπασχετων που τους έφερε μπροστά στο σκορ, με τον Τσέλο όμως να είναι και πάλι εκεί για τους τσάτσους. Ο Καραγιώργης μείωσε σε 34-35, 34-40 οι Τσέλος και Φωτόπουλος, 41-40 οι Αποστολόπουλος και Χατζηθάνος, 41-46 ο Τσέλος με δύο συνεχόμενα τρίποντα, 48-46 οι Ντεμίρης και Χατζηθάνος και 2/2 βολές του Τσέλου 20″ πριν τη λήξη για το τελικό 48-48 της κανονικής διάρκειας.

Στο έξτρα πενταλεπτο οι Tsatsoi έκαναν καλύτερη εκκίνηση, πήραν τον έλεγχο του αγώνα και με σωστή διαχείριση έφτασαν στη νίκη. Ο Ξενόπουλος και ο Τσέλος έγραψαν το 48-52, 50-52 ο Χατζηθάνος, 50-53 ο Τσέλος, 52-53 ο Ντεμίρης, 52-54 ο Ξενόπουλος, 54-54 ο Σίνης, 54-57 ο Τσέλος, 55-57 ο Χατζηθάνος, 55-58 ο Τσέλος ξανά και 56-58 από τον Καραγιώργη με 12″ για λήξη. Γρήγορο φάουλ στη συνέχεια πάνω στον Τσέλο, ο οποίος έγραψε ξανά 2/2 βολές την ώρα που έκαιγε η μπάλα και έγραψε το τελικό 56-60 του αγώνα.

Για τους Tsatsoi Kings, πέρα από τον Τσέλο, σε καλή βραδιά βρέθηκαν επίσης οι Φωτόπουλος, Χαραλαμπόπουλος και Ξενόπουλος. Για τους Μπάσχετους ξεχώρισαν οι Χατζηθάνος, Καραγιώργης, Παγκάκης και Ντεμίρης.