25.9%
75.0%
33.3%
12.0%

Οι Tsatsoi Kings, αν και βρέθηκαν πίσω στο σκορ στο πρώτο δεκάλεπτο, από το δεύτερο και μετά βρήκαν τα πατήματά τους και πήραν μία σπουδαία νίκη απέναντι στα Σφυριά με το τελικό 55-50. Πρωταγωνιστής στο ματς ήταν ο Κλαύδιος Τσέλος, ο οποίος με εξαιρετική επίδοση σε άμυνα και επίθεση, σταμάτησε στους 27 πόντους, ενώ παράλληλα είχε 22 ριμπάουντ, 7 κλεψίματα, 3 ασίστ και 2 τάπες!

Έναρξη του παιχνιδιού με τον Μπόσκο να ανοίγει το σκορ με δίποντο και τους Τσέλο και Χατζηκυριάκο να απαντούν με 2/2 βολές και δίποντο αντίστοιχα για το 4-2. Τα Σφυριά με ένα σερί 2-13 θα πάρουν μία διαφορά 9 πόντων (6-15), ενώ ο Κωτσάκης με δίποντο θα μειώσει σε 8-15. Τα δύο δίποντα των Σιαμαντά και Πέτροβα θα κάνουν το 8-19 για να κλείσει το πρώτο δεκάλεπτο με δίποντο του Ασημάκη και τρίποντο από τον Τσέλο για το 13-19 υπέρ των Σφυριών.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, ο Κωνσταντινόπουλος θα ευστοχήσει σε βολή από τεχνική ποινή για να αυξήσει τη διαφορά στους 7 πόντους (13-20), ο Κωτσάκης με δίποντο θα μειώσει σε 15-20, ενώ ο Γεωργιάδης με βολή θα κάνει το 15-21. Ο Τσέλος με 5 γρήγορους δικούς του πόντους θα μειώσει στον πόντο για το 20-21, ο Μαμάκος ύστερα από 2η τεχνική ποινή που δέχθηκε ο Κωτσάκης (αποβλήθηκε με ντισκαλιφιέ) ευστόχησε σε βολή για το 20-22, ενώ το σερί 10-0 των Tsatsoi Kings έδωσε μία διαφορά στην ομάδα τους 8 πόντους, πριν ο Πέτροβας ευστοχήσει σε δίποντο για να κλείσει το πρώτο ημίχρονο με το σκορ να είναι στο 30-24 υπέρ των Tsatsoi Kings.

Στην επιστροφή των ομάδων, ο Μαμάκος με δίποντο και ο Κωνσταντινόπουλος με γκολ-φάουλ θα μειώσουν σε 30-29, ο Τσέλος με νέο δίποντο και νέο τρίποντο θα κάνει το 35-29, ενώ ο Πέτροβας θα μειώσει σε 35-31. Στη συνέχεια, ο Τσέλος θα χαρίσει ακόμα ένα τρίποντο στην ομάδα του, ο Πέτροβας με βολή θα κάνει το 38-32 και ο Πελεκούδας με δίποντο θα γράψει το 40-32. Το 40-34 θα κάνει ο Μαμάκος, ενώ οι Tsatsoi Kings με 1/2 βολές του Χατζηκυριάκου και 2/2 βολές του Πελεκούδα, θα κάνουν το 43-34. Το τρίτο δεκάλεπτο θα κλείσει με τρίποντο του Σβεστονώφ και δίποντο του Πέτροβα για να μειώσουν τα Σφυριά σε 43-39.

Στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο, ο Χατζηκυριάκος με τρίποντο θα κάνει το 46-39, ο Γεωργιάδης θα μειώσει σε 46-41, με τον Τσέλο να ευστοχεί ξανά για τρείς, διαμορφώνοντας έτσι το 49-41. Τα Σφυριά θα αντεπιτεθούν και με ένα μίνι σερί 2-6 θα ροκανίσουν τη διαφορά και θα φέρουν το ματς στο 51-47, με τον Ασημάκη να ευστοχεί σε δίποντο και να κάνει το 53-47. Με 2/2 βολές του Κωνσταντινόπουλου, τα Σφυριά θα μειώσουν σε 53-49, ο Τσέλος με βολή θα κάνει το 54-49, ο Σβεστονώφ με τον ίδιο τρόπο το 54-50 και το τελικό 55-50 θα διαμορφώσει ο Τσέλος με εύστοχη βολή.

MVP της αναμέτρησης ο εξαιρετικός Κλαύδιος Τσέλος. Ο Κλαύδιος, στο παιχνίδι με τα Σφυριά τα έκανε όλα για την ομάδα του σε άμυνα και επίθεση, εξασφαλίζοντας έτσι το 2ο ροζ φύλλο της φετινής σεζόν. Η πολύ καλή του εμφάνιση συνδυάστηκε με 27 πόντους, 22 ριμπάουντ, 7 κλεψίματα, 3 ασίστ και 2 τάπες, φτάνοντας έτσι τους 42 βαθμούς στο ranking. Πολύ καλή και η εμφάνιση από τον Χατζηκυριάκο με 7 πόντους, 10 ριμπάουντ, 5 ασίστ και 2 κλεψίματα, ενώ από τα Σφυριά σε καλή βραδιά βρέθηκαν οι Μαμάκος, Κωνσταντινόπουλος και Πέτροβας.