35.5%
54.5%
47.9%
12.5%

Δυνατό ματς για την Division 3 αποδείχτηκε η αναμέτρηση μεταξύ Tsatsoi Kings και Τουβλέηκερς, με τους δεύτερους να παίρνουν την πολυπόθητη νίκη, και να βρίσκονται μια ανάσα από τους πρωτοπόρους του ομίλου. Κάθε φορά που έπαιρναν κάποια διαφορά, οι Tsatsoi Kings την μείωναν χωρίς να καταφέρουν να πετύχουν κάτι περισσότερο. MVP του αγώνα για τους νικητές δεν ήταν άλλος από τον Αγκουριδάκη με 10 πόντους, 12 ριμπάουντ, 5 ασσιστ και 4 κοψίματα .

Ο αγώνας άρχισε με δίποντο του Τσέλου για να απαντήσει με τρίποντο ο Μαρίνος για τους Τουβλέηκερς. Με τον ίδιο τρόπο απάντησε ξανά ο Τσέλος για να ακολουθήσει σερι 8-0 από τους Τουβλέηκερς για το 5-11. Πρώτα ο Κοσκέρας με 2 δίποντα και ο Γιαννουλάκης με τον Αγκουριδάκη από ένα σκοραραν. Το σερι διέκοψε ο Πελεκούδας με δίποντο για να απαντ΄ήσουν οι Τουβλέηκερς με τον ίδιο τρόπο για το 7-13.  Το 2ο του τρίποντο στην πρώτη περίοδο πέτυχε ο Τσέλος. Με 2 συνεχόμενα δίποντα απάντησε ο Μητσόπουλος με την είσοδο του στο ματς για το 10-17. Ο Τσέλος με τον Πελεκούδα πέτυχαν από ένα τρίποντο για να μειώσουν στον πόντο και το 16-17. Την περίοδο έκλεισε ο Μητσόπουλος με 4 πόντους και ο Ρίκος με άλλους 2.

Η δεύτερη περίοδος ξεκίνησε όπως ελείωσε η 1η, με τον Ρίκο να σκοράρει για 2. Απάντησε με σουτ από μέση απόσταση ο Σούλος, για να απαντήσει με 4 διαδοχικούς πόντους ο Μητσόπουλος για άλλη μια φορά. Οι Tsatsoi Kings αντέδρασαν με δικό τους σερι 9-0. Δίποντο του Βάρφη Σ. , δίποντο και τρίποντο του Τσέλου και δίποντο του Πελεκούδα για το 27-29. Ο Γιαννουλάκης βάλθηκε να ξεκολλήσει τους Τουβλέηκερς με 4 πόντους με την βοήθεια του Ρίκου που πρόσθεσε άλλους 2. Την περίοδο έκλεισε ο Πέτσος με το πρώτο του καλάθι στον αγώνα.

Το 2ο ημίχρονο ξεκίνησε με τους Τουβλέηκερς να μπαίνουν πολύ δυνατά και να κάνουν σερί 9-0. Με την σειρά , Λειβαδάς,Γιαννουλάκης και Αγκουριδάκης πέτυχαν από ένα δίποντο ενώ ο Κοσκέρας σημείωσε 2 δίποντα. Την απάντηση έδωσε ξανά ο Τσέλος με τρίποντο για να ακολουθήσει ο Πελεκούδας με 2/2 βολές. Την διαφορά πάνω από τους 10 πόντους ανέβασαν ο Μητσόπουλος και ο Ρίκος με ένα δίποντο ο καθένας. Ο Βάρφης Σ. πέτυχε καλάθι μετά από επιθετικό του ριμπάουντ για να απαντήσει ο Μαρίνος με τρίποντο. Ο Τσέλος απάντησε με τον ίδιο τρόπο για να κλείσει την περίοδο ο Μητσόπουλος με δίπντο για το 39-53.

Τελευταία περίοδος και οι 2 ομάδες σκόραραν χωρίς καμία παύση. Με το καλημέρα ο Μητσόπουλος πέτυχε δίποντο. Απάντησε ο Πέτσος και συμπλήρωσε με μια βολή ο Τσέλος. Ο Ρίκος με μια βολή και αυτός μαζι με το δίποντο του Μητσόπουλου έκαναν το 42-58. Ξανά ο Πέτσος με δίποντο και ο Τσέλος με τρίποντο προσπάθησαν να μειώσουν. Ο Ρίκος σκόραρε ξανά για να απαντήσει ο Τσέλος. Νέο δίποντο του Αγκουριδάκη για να έρθει ο Τσέλος με τρίποντο και ο Πελεκούδας με δίποντο να κατεβάσουν την διαφορά στο 54-62. Ο Αγκουριδάκης ξανά ανέβασε την διαφορά στο +10. Με τρίποντο μείωσε ο Φωτόπουλος για τους Tsatsoi Kings, αλλά ο Μαρίνος απάντησε με τον ίδιο τρόπο. Μία βολή σημείωσε ο Πέτσος και 2/2 ο Φωτόπουλος. Ο Γιαννουλάκης πέτυχε ακόμη ένα δίποντο για τους Τουβλέηκερς και ο Πέτσος πέτυχε το 1ο του τρίποντο στο ματς. Το τελικό σκορ διαμόρφωσε ο  Αγκουριδάκης με δίποντο για το 63-71 .

Εκτός από τον mvp Μητσόπουλο , σημαντική ήταν και η βοήθεια Μητσόπουλου που πέτυχε 20 πόντους, μάζεψε 7 ριμπάουντ και είχε 4 ασσιστ . Για τους Tsatsoi Kings μαθήματα σκοραρίσματος παρέδωσε ο Τσέλος με 29 πόντους ( 8/13 τρίποντα), 12 ριμπάουντ και 5 ασσιστ. Πέτσος και Πελεκούδας προσπάθησαν να βοηθήσουν για να πάρουν την νίκη αλλά δεν ήταν αρκετή η βοήθεια τους.