33.3%
55.6%
32.6%
27.3%

Tsatsoi Kings vs Airball B.C 70-56.Την πρώτη τους νίκη πήραν οι Tsatsoi Kings σήμερα απέναντι στους Airball B.C. με 70-56. Οι δεύτεροι προηγούνταν στη διάρκεια του παιχνιδιού, αλλά στο 3ο δεκάλεπτο ο τραυματισμός του Κασανδρινού τους επηρέασε και έτσι οι Tsatsoi κατάφεραν και γύρισαν το ματς.Mvp του αγώνα ο Ασημάκης με 24 πόντους, 8 ριμπάουντ, 1 ασίστ και 1 κλέψιμο.

Το πρώτο καλάθι του παιχνιδιού το πέτυχε ο Καραχρήστος από το low post 0-2 οι Airball. Ο Τσέλος ισοφάρισε 2-2 με λει-απ στον αιφνιδιασμό για τους Kings. Ο Καραχρήστος με γκολ φάουλ έκανε το 2-5 και ο Ασημάκης με τρίποντο έκανε το 5-5. Ο Κυρούδης με σουτ από την γωνία και μετά από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Ζούλης για το 5-9. Το 7-9 πέτυχε ο Ασημάκης με καλάθι από το ζωγραφιστό και το δεκάλεπτο τελείωσε 7-20 με ντράιβ ο Ζούλης, γκολ φάουλ και τρίποντο ο Ρούσσος και με τρίποντο ο Τσάκαλης.

Δεύτερο δεκάλεπτο και με 1/2 βολές ο Κασανδρινός το 7-21 για την Airball B.C. Οι Tsatsoi Kings με 4 πόντους από τον Τσέλο μείωσαν σε 11-21. Ο Κυρούδης με 1/2 βολές, ο Ρούσσος με 2/2 βολές και με σουτ από την γωνία ο Σαλάχας το σκορ έγινε 11-26. Ο Τσέλος με τρίποντο και ο Πελεκούδας με λει-απ πέτυχαν το 16-26. Ο Σαλάχας με νέο σουτ από την γωνία το 16-28 και ο Πελεκούδας με 1/2 βολές το 17-28. Ο Ρούσσος με τρίποντο έκανε το 17-31 και ο Κωτσάκης με σουτ, ο Ασημάκης με τρίποντο και ο Τσέλος με σουτ μείωσαν σε 24-31. Ο Κυρούδης με 1/2 βολές το 24-32 και ο Ασημάκης με καλάθι από το ζωγραφιστό το 26-32. Το δεκάλεπτο τελείωσε 26-33 με 1/2 βολές ο Σαλάχας.

Τρίτο δεκάλεπτο και οι Tsatsoi Kings πλησίασαν 30-33 με καλάθια ο Χατζηκυριάκος και ο Σπυράτος. Ο Ζούλης και ο Σαλάχας σκόραραν το 30-37 για την Airball B.C. Ο Τσέλος με ντράιβ το 32-37 και ο Ζούλης με τρίποντο και καλάθι μετά από επιθετικό ριμπάουντ έγραψε το 32-42. Απάντησε ο Τσέλος με γκολ φάουλ και τρίποντο για το 38-42. Ο Παπαδοπούλης με σουτ το 38-44 και ο Τσέλος με νέο τρίποντο έκανε το 41-44. Ο Κασανδρινός με 1/2 βολές το 41-45 και ο Ασημάκης με γκολ φάουλ και ο Τσέλος με τρίποντο έγινε το 47-45. Ο Τσάκαλης με τρίποντο το 47-48 και οι Kings πέρασαν μπροστά στο σκορ στο τέλος του δεκαλέπτου με 50 – 48 με 3/4 βολές ο Ασημάκης.

Τελευταίο δεκάλεπτο και ο Σπυράτος με 4 πόντους του και ο Πελεκούδας μετά από επιθετικό ριμπάουντ σκόραραν το 56-48 οι Tsatsoi Kings. Ο Ζούλης με σουτ και ο Τσάκαλης με τρίποντο μείωσαν 56-53 για την Airball B.C. Ο Χατζηκυριάκος με σουτ από την γωνία το 58-53. Ο Τσάκαλης με καλάθι από το ζωγραφιστό και ο Ζούλης με 1/2 βολές το 58-56 και με σερί 12-0 διαμορφώθηκε το τελικό 70 – 56, αρχικά ο Ασημάκης με ντράιβ και με τρίποντο, ο Πελεκούδας με ντράιβ και 2/2 βολές και ο Χατζηκυριάκος με λει-απ και 1/1 βολή τεχνικής ποινής.

Για τους νικητές ξεχώρισε ακόμα ο Τσέλος με 22 πόντους, 7 ριμπάουντ, 4 ασίστ και 3 κλεψίματα και ο Κωτσάκης με 2 πόντους,6 ριμπάουντ,3 ασίστ ,4 κλεψίματα και 2 κοψίματα.

Για τους ηττημένους ξεχώρισε ο Τσάκαλης με 11 πόντους, 8 ριμπάουντ, 4 ασίστ και 1 κλέψιμο και ο Ζούλης με 14 πόντους, 9 ριμπάουντ και 2 ασίστ .