16.0%
53.3%
31.9%
9.1%

Σε ένα πολύ όμορφο ματς οι Aldalon κατάφεραν να κάμψουν την αντίσταση των Tsatsoi Kings και να ξεκινήσουν με νίκη τις υποχρεώσεις τους στο Summer League. Από την αρχή της αναμέτρησης οι νικητές είχαν τον έλεγχο της αναμέτρησης και σταθερό προβάδισμα αλλά οι Tsatsoi Kings ήταν συνεχώς εκεί προσπαθώντας να περάσουν μπροστά. Ωστόσο δε τα κατάφεραν ποτέ αφού ακόμη και όταν ισοφάρισαν στης αρχές της 4ης περιόδου σε 42-42 οι Aladalon είχαν καθαρό μυαλό και ξαναπήραν το προβάδισμα που διατήρησαν και ως το τέλος παίρνοντας έτσι τελικά και τη νίκη με το τελικά 46-58.

Το ματς θα ξεκινήσει με τους Φράνκεν και Αθανασάκο να κάνουν το 0-4 για τους Aladalon και τον Τσίτσο να μειώνει για τους Tsatsoi Kings σε 2-4. Φράνκεν και Αθανασάκος κάνανε το 2-9, ο Τσίτσος μείωσε σε 4-9, ο Γιαννόπουλος ‘εκανε το 4-11, ο Δεδούσης το 6-11 και ο Μαρκοπουλιώτης το 6-13. Τότε ο Δεδούσης με 7 σερλι πόντους ισοφάρισε σε 13-13 και οι Μαρκοπυολιώτης και Μέης έγραψαν το 13-17 του 1ου δεκαλέπτου.

Το καλάθι του Γιαννόπουλου θα κάνει το 13-19 στην αρχή της 2ης περιόδου και ο Δεδούσης απάντησε για το 15-19. Δίποντα από Μέη και Τσίτσο διαμόρφωσαν το 17-21 και ο Μέης με τον Μαρκοπουλιώτη γράψανε το 17-25. Το τρίποντο του Φωτόπουλου μείωσε σε 20-25, ο Μέης απάντησε για το 20-27 και ο Φωτόπουλος με τον Δεδούση γράψανε το 25-27 του 1ου ημιχρόνου.

Με την εκκίνηση της επανάληψης ο Δεδούσης ισοφάρισε σε 27-27 αλλά Σεφέρης και Φράνκεν απάντησαν άμεσα για το 27-32. Ο Παππάς έγραψε το 29-32, ο Σεφέρης το 29-34, ο Παππάς ξανά το 31-34 και Μέης το 31-36. Δύο βολές του Δεδούση σημείωσαν το 33-36 και το 3ο δεκάλεπτο έκλεισε στο 33-38 από τον Μέη.

Με καλάθι του Δεδούση ξεκίνησε και το 4ο δεκάλεπτο κάνοντας το 35-38 με τον                Γιαννόπουλο να απαντάει για το 35-40 και τον Παππά και τον Δεδούση να μειώνουν εκ νέου σε 39-40. Ακολούθησαν βολές του Μέη για το 39-42, τρίποντο του Δεδούση για το 42-42 και εκεί ο Σεφέρης με δύο σερί καλάθια έβαλε ξανά την ομάδα του μπροστά με 42-46. Ο Πελεκούδας με δίποντο έκανε τότε το 44-46, ο Σεφέρης με γκολ-φάουλ το 44-49 και το καλάθι του Τσίτσου για το 46-49 ήταν και το τελευταίο της ομάδας του αφού μέχρι το τέλος οι Aladalon κάνανε καλή διαχείριση και με τους Μέη, Αθανασάκο και Μαρκοπουλιώτη να σκοράρουν διαμορφώθηκε το τελικό 46-58.

MVP της αναμέτρησης ο Μάκης Μέης με 17 πόντους, 29 ριμπάουντ και 3 ασσίστ ενώ από πλευράς Tsatsoi Kings ξεχώρισε ο Δημήτρης Δεδούσης με 24 πόντους, 6 ριμπάουντ, 1 ασσίστ και 1 κλέψιμο.