26.1%
60.0%
61.1%
25.6%

Tsatsoi Kings vs Clerks B.C. 56-67. Καταπληκτικό παιχνίδι στο Αιγάλεω με τις δύο ομάδες να μάχονται για την νίκη. Οι Tsatsoi Kings στα τελευταία λεπτά ήταν άστοχοι με 0/2 βολές και 0/2 δίποντα και τρίποντα κόλλησαν στους 56 πόντους. Οι Clerks B.C με σερί 0-12 και με εκπληκτική άμυνα πήραν το 4ο ροζ φύλλο. Mvp του αγώνα ο Θανάσης με 6 πόντους, 18 ριμπάουντ (17-1),1 ασίστ, 1 κλέψιμο και 1 κόψιμο.

Το ματς ξεκίνησε με τρίποντο ο Τσέλος 3-0 οι Tsatsoi Kings. Οι Clerks B.C πέρασαν μπροστά στο σκορ με 3-10, αρχικά ο Θανάσης με σουτ, έπειτα με τρίποντο ο Ιωαννίδης και ο Χαντζής και με σουτ από την γωνία ο Ρίζας. Το ματς ήρθε στα ίσα 10-10 με τρίποντο ο Πελεκούδας και ο Τσέλος και με 1/2 βολές ο Σπυράτος. Ο Θανάσης μετά από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε το 10-12 και ο Πιτσαλίδης και ο Πελεκούδας έγραψαν το 14-12. Ο Ρίζας με 2/2 βολές καο Ο Σκαντζής με 1/2 βολές έγινε το 14-15. Ο Τσέλος με τρίποντο έκανε το 17-15 και Ιωαννίδης με 2/3 βολές και ο Σκαντζής με 2/2 βολές έγινε το 17-19. Το δεκάλεπτο τελείωσε ισόπαλο 19-19 με καλάθι από το ζωγραφιστό ο Σπυράτος.

Δεύτερο δεκάλεπτο και Ο Χαντζής με τρίποντο έκανε το 19-22 για τους Clerks. Ο Βάρφη με σουτ, ο Τσέλος με coast to coast και ο Πιτσαλίδης με καλάθι από το ζωγραφιστό το 25-22 οι Tsatsoi Kings. Ο Χαντζής με καλάθι από το ζωγραφιστό το 25-24 και ο Τσέλος με ντράιβ και ο Φωτόπουλος με τρίποντο πέτυχαν το 30-24. Ο εξαιρετικός Χαντζής με τρίποντο και 1/2 βολές πέτυχε το 30-28 και ο Χατζηκυριάκος με 1/2 βολές το 31-28. Το δεκάλεπτο τελείωσε 31-33 με τρίποντο ο Χαντζής και με λει-απ ο Σκαντζής.

Τρίτο δεκάλεπτο και οι Tsatsoi Kings πήραν ξανά το προβάδισμα με 38-33,με σουτ ο Τσέλος, με ντράιβ ο Πελεκούδας και με τρίποντο ο φανταστικός Τσέλος. Αντέδρασαν οι Clerks και με σερί 0-9 πέρασαν μπροστά στο σκορ με 38-42. Αρχικά ο ασταμάτητος Χαντζής με τρίποντο και λει-απ, με σουτ ο Ρίζας και με 2/2 βολές ο Ιωαννίδης. Ο Πελεκούδας με σουτ και ο Τσέλος με 1/2 βολές πέτυχαν το 41-42. Ο Χαντζής πέτυχε το 41-44 και ο Σπυράτος με 1/2 βολές και ο Τσέλος μετά από κλέψιμο σκόραρε με λει-απ το 44-44. Ο Ιωαννίδης πέτυχε το 44-46 και το 45-46 πέτυχε ο Τσέλος με 1-1 βολή τεχνικής ποινής. Το δεκάλεπτο τελείωσε 45-49 με τρίποντο ο ασταμάτητος Χαντζής.

Τελευταίο δεκάλεπτο και ο Ρίζας με γκολ φάουλ έκανε το 45-52 οι Clerks. Ο Κωτσάκης με σουτ και ο Τσέλος με γκολ φάουλ πέτυχαν το 50-52 οι Tsatsoi Kings. Φοβερός ο Χαντζής (7ο τρίποντο) για το 50-55. Ο Κωτσάκης με σουτ, μετά από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Τσέλος και ο Πελεκούδας με ντράιβ πέτυχαν το 56-55. Με εκπληκτική άμυνα και με σερί 0-12 το ματς ολοκληρώθηκε με σκορ 56-67, αρχικά με 2 κολλητά τρίποντα ο Ιωαννίδης, με τρίποντο ο Ρίζας, με 1/2 βολές ο Ιωαννίδης και με σουτ ο Θανάσης.

Για τους νικητές ξεχώρισε ο φανταστικός Χαντζής με 28 πόντους(7/21 τρίποντα) ,4 ριμπάουντ, 4 ασίστ και 2 κλεψίματα και ο Ιωαννίδης με 16 πόντους, 6 ριμπάουντ, 3 ασίστ και 1 κλέψιμο και 1 κόψιμο.

Για τους ηττημένους ξεχώρισε ο τρομερός Τσέλος με 27 πόντους, 6 ριμπάουντ, 2 ασίστ και 4 κλεψίματα και ο Πιτσαλίδης με 4 πόντους, 12 ριμπάουντ και 1 κλέψιμο.