5.3%
100.0%
40.4%
41.7%

Οι LAPD, πιάνοντας πολύ καλή απόδοση από το ξεκίνημα του αγώνα, έλεγξαν ρυθμό και σκορ και πήραν άνετα τη νίκη με 63-35 κόντρα στους Tsatsous Kings. MVP του αγώνα ήταν ο Ανδρέας Κεαλόγλου με 25 πόντους, 5 ριμπάουντ, 2 ασίστ και 2 κλεψίματα.

Στο πρώτο δεκάλεπτο οι Tsatsoi ξεκίνησαν με καλάθι του Χατζηκυριάκου για το 0-2, ο Κεαλόγλου ισοφάρισε σε 2-2, 2-4 ο Ασημάκης, 12-4 με 10-0 σερί οι Πολυχρονόπουλος, Κατέβας, Περιβολάρης και Κεαλόγλου, 12-6 ο Σπυράτος και τρίποντο από τον Κεαλόγλου για το τελικό 15-6 της περιόδου.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο Πελεκούδας μείωσε με δύο βολές σε 15-8, 19-8 οι Πολυχρονόπουλος και Μητκάκης, 19-10 ο Ασημάκης, 24-10 με 5 σερί πόντους του Πολυχρονόπουλου, 24-12 ο Πελεκούδας, 28-12 οι Μητκάκης και Κεαλόγλου, 28-14 ο Σπυράτος με δύο βολές, 30-14 ο Αρζουμανίδης, 30-15 ο Πιτσαλίδης, 32-15 ο Μητκάκης, 33-16 ο Σπυράτος, 35-16 ο Κεαλόγλου και 35-18 από τον ο Πελεκούδας για να κλείσουμε ημίχρονο στο ματς.

Στο τρίτο δεκάλεπτο ο Πελεκούδας μείωσε σε 35-20, 37-20 ο Μητκάκης, 37-23 με τρίποντο του Χατζηκυριάκου, 41-23 με 4-0 από τους Μητκάκη και Κεαλόγλου, 41-25 ο Πελεκούδας, 43-25 ξανά από τον Κεαλόγλου, 43-27 ο Ασημάκης, 47-27 με νέο 4-0 δια χειρός Πολυχρονόπουλου για τους LAPD και από ένα καλάθι οι Ασημάκης και Πολυχρονόπουλος για το τελικό 49-29 της τρίτης περιόδου.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο ο Κατέβας με ένα τρίποντο έγραψε το 52-29, 52-33 με δύο συνεχόμενα καλάθια του Ασημάκη, 61-33 με 9-0 σερί οι Κεαλόγλου και Αρζουμανίδης και στη συνέχεια οι δύο ομάδες έβαλαν από ένα ακόμη καλάθι για το τελικό 63-35 του αγώνα.

Για τους L.A.P.D., πέρα από τον Κεαλόγλου, πολύ καλή εμφάνιση έκαναν επίσης οι Πολυχρονόπουλος, Μητκάκης και Αρζουμανίδης. Για τους Tsatsous Kings ξεχώρισαν οι Ασημάκης, Πελεκούδας, Σπυράτος και Χατζηκυριάκος.