23.5%
55.6%
27.5%
50.0%

Σε ένα πολύ ωραίο παιχνίδι στο κλειστό της Νήαρ Ηστ οι Tsatsoi Kings κατάφεραν και πέτυχαν τη νίκη στην παράταση επιστρέφοντας στα τελευταία λεπτά της τέταρτης περιόδου από το -8. Στο έξτρα πεντάλεπτο ήταν αυτοί οι οποίοι έπαιξαν με πιο καθαρό μυαλό στην επίθεση φτάνοντας τελικά στη νίκη, συνεχίζοντας το σερί νικών τους. MVP του αγώνα ήταν ο Ασημάκης με 15 πόντους, 8 ριμπάουντ και 5 κλεψίματα, ενώ από τους ηττημένους ξεχώρισε ο Καταραχιάς σημειώνοντας 20 πόντους με 6 τρίποντα.

Οι Tsatsoi Kings μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι και προηγήθηκαν στο ξεκίνημα με σκορ 7-2. Στην συνέχεια ωστόσο βρήκαν ρυθμό τα Petralona και έτρεξαν επιμέρους σκορ 1-10 για να κλείσει το πρώτο δεκάλεπτο με σκορ 8-12.

Στο ξεκίνημα του δεύτερου δεκαλέπτου ο Ασημάκης έκανε το 10-12 και ο Καταραχιάς με τρίποντο έγραψε το 10-15. Με έμμεσο τρίποντο ο Σπυράτος έκανε το 13-15, με τον Καρανδρέα να κάνει το 13-17 και τον Χατζηκυριάκο να μειώνει σε 15-17. Ο Κρητικός έκανε το 15-19, ο Χατζηκυριάκος με μια βολή έκανε το 16-19, ενώ ο Καταραχιάς έκλεισε το ημίχρονο με σκορ 16-22.

Στο δεύτερο το σκορ άνοιξε ο Φωτόπουλος με τρίποντο και μείωσε σε 19-22, με τον Μπάλο να κάνει το 19-24. Οι Tsatsoi Kings με σερί 7-0 πέρασαν μπροστά στο σκορ με 26-24, με τον Γιακουμή να ισοφαρίζει σε 26-26. Το τρίτο δεκάλεπτο τελείωσε με με τους Κωτσάκη και Σπυράτο να πετυχαίνουν από μια βολή για το 28-26.

Στο ξεκίνημα του τέταρτου δεκαλέπτου τα Petralona έτρεξαν σερί 0-10 και προηγήθηκαν με σκορ 28-36. Με δικό τους σερί 9-0 απάντησαν οι Tsatsoi για να πάρουν ξανά τα ηνία του αγώνα με σκορ 37-36, ωστόσο ο Καταραχιάς ευστόχησε σε τρίποντο για το 37-39 με τον Ασημάκη να απαντάει άμεσα για το 40-39. Ο Καρανδρέας 30” πριν τη λήξη ευστόχησε σε 1/2 βολές, κάνοντας το 40-40 και στέλνοντας το παιχνίδι στην παράταση.

Στο έξτρα πεντάλεπτο οι Tsatsoi Kings πέτυχαν ένα γκολ φάουλ με τον Σπυράτο και έκαναν 43-40, με τον Πελεκούδα να διευρύνει την διαφορά σε 45-40. Ο Καρανδρέας με δυο βολές μείωσε σε 45-42, ο Κωτσάκης έκανε το 47-42, ενώ ο Καρανδρέας με καλάθι και Καράκουλης με μια βολή έκαναν το 47-45. Το παιχνίδι τελείωσε με τον Σπυράτο να ευστοχεί σε δυο βολές για το τελικό 49-45, με τους Tsatsoi Kings να παίρνουν τελικά τη νίκη.