25.9%
69.2%
30.6%
33.3%

Tsatsoi Kings vs Pigs 49-63.Ένα εύκολο βράδυ για τους Pigs. Από την αρχή του αγώνα πήραν κεφάλι στο σκορ έκλεισαν το πρώτο ημίχρονο με 14-41 και 24-50 στο 3ο δεκάλεπτο.Κάπου εκεί χαλάρωσαν οι Pigs και οι Tsatsoi Kings κατάφεραν και μείωσαν το σκορ.Mvp του αγώνα  ο Δημητριάδης Βασίλης με 26 πόντους,8 ριμπάουντ,2 ασίστ και 1 κλέψιμο.
Οι Pigs ξεκίνησαν το ματς με 0-9,αρχικά ο Δημητριάδης Βασίλης με 4 πόντους του ο Μαργαρίτης με τρίποντο καθώς ντραιβ Δημητριάδης Βασίλης. Οι Tsatsoi με τον Πελεκούδα να σκοράρει με σουτ το 2-9 για τους Kings. Με τρίποντο ο Μαργαρίτης το 2-12 και ο Σπυράτος με σουτ από την γωνιά το 4-12.Νέο τρίποντο ο Μαργαρίτης το 4-15 και ο Βάρφης Σπύρος με λει-απ και ο Τσέλος με τρίποντο το 9-15.Ο Δημητριάδης Βασίλης με γκολ φάουλ και με coast to coast και ο Γεωργίου με λει-απ στον αιφνιδιασμό το 9-22.Ο Σπυράτος με Hook το 11-22 και το δεκάλεπτο τελείωσε 11-23 πέτυχε με 1/2 βολές ο Δριβάκος .
Δεύτερο δεκάλεπτο και ο Σπάχος με σουτ από την γωνιά το 11-25 για τους Pigs.Με σουτ ο Πέτσος, το 13-25 οι Tsatsoi Kings. Με σερί 0-16 ξέφυγαν στο σκορ με 13-41,αρχικά ο Μαργαρίτης και ο Σκουφής με τρίποντο, ο Δημητριάδης Βασίλης με καλάθι μετά από επιθετικό ριμπάουντ και με τρίποντο, ο Τσιτούρας με γκολ φάουλ και ο Δημητριάδης με 2/2 βολές. Το δεκάλεπτο τελείωσε 14-41 με 1/2 βολές ο Πελεκούδας.
Τρίτο δεκάλεπτο και οι Tsatsoi Kings με σκόραραν με τον Μπούρα το 16-41.Ο Γεωργίου με σουτ από την γωνιά το 16-43 για τους Pigs. Ο Τσέλος με 1/2 βολές και ο Βάρφης με τρίποντο πέτυχαν το 20-43 και ο Τσιτούρας με 1/2 βολές και ο Σκουφής με σουτ από την γωνιά το 20-46.Ο Τσέλος από το High post πέτυχε το 22-46 και ο Δημητριάδης Βασίλης με 2/2 βολές και ο Μαργαρίτης με λει-απ στον αιφνιδιασμό έγραψαν το 22-50. Το δεκάλεπτο τελείωσε 24-50 με 2/2 βολές ο Σπυράτος.
Τελευταίο δεκάλεπτο και οι Tsatsoi Kings έτρεξαν σερί 9-0 και μείωσαν σε 33-50,αρχικά ο Βάρφης Σπύρος μετά από κλέψιμο σκόραρε με λει-απ, με σουτ ο Τσέλος, με 2/2 βολές ο Πελεκούδας και με τρίποντο ο Τσέλος. Ο Δημητριάδης Βασίλης με γκολ φάουλ πέτυχε το 33-53 για τους Pigs. Με νέο τρίποντο ο Τσέλος το 36-53 και ο Δριβάκος από το ζωγραφιστό το 36-55. Τρίποντο ο Τσέλος και για το 39-56 για να απαντήσει με τρίποντο ο Δημητριάδης Βασίλης και με σουτ ο Σπάχος από την γωνιά για το 39-60.Ο Πέτσος με Hook και ο Τσέλος και ο Πέτσος με τρίποντα μείωσαν σε 47-60 .Ο Δημητριάδης Δημήτρης με τρίποντο το 47-63 και το τελικό σκορ 49-63 έγραψε ο Πέτσος με σουτ από την γωνιά.
Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Μαργαρίτης με 14 πόντους,2 ριμπάουντ και 4 ασίστ.
Για τους ηττημένους ξεχώρισε ο Τσέλος με 20 πόντους,10 ριμπάουντ,4 ασίστ και 2 κλεψίματα.