16.0%
50.0%
39.5%
10.7%

Σε ένα κλειστό ματς, με αρκετή ένταση οι Tsatsoi Kings κατάφεραν να επικρατήσουν με 53-42 κόντρα στους Tune Squad και να κάνουν το 2/2 στη φετινή σεζόν, χάρη στο τελευταίο πολύ καλό δεκάλεπτο που έκαναν. MVP της αναμέτρησης αναδείχθηκε ο Δημήτρης Λίτσας με 11 πόντους, 17 ριμπάουντ, 3 ασίστ και 3 κλεψίματα.

Στο πρώτο δεκάλεπτο ο Πελεκούδας άνοιξε το σκορ στο ματς με μια βολή για τους Tsatsoi Kings, ο Ιωσηφίδης απάντησε με καλάθι και έβαλε μπροστά με 1-2 τους Tune Squad, 3-2 με καλάθι απάντηση από τον Κελεπούρη, 3-5 με ένα καλάθι του Ιωσηφίδη ξανά και μια βολή του Οικονόμου, 4-5 ο Κελεπούρης, 4-7 ο Οικονόμου, 6-7 από τον Ασημάκη, 6-9 ξανά ο Οικονόμου και 7-9 με νέα βολή του Κελεπούρη για να κλείσουμε το πρώτο δεκάλεπτο του παιχνιδιού.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο Ασημάκης και Κελεπούρης έβαλαν μπροστά στο σκορ τους Tsatsoi Kings με 11-9, οι Τζαμαρίας και Οικονόμου απάντησαν με 0-5 σερί για το 11-14, 16-14 με 5 συνεχόμενους πόντους του Ασημάκη, 16-18 με ένα καλάθι του Σαρρή και ένα του Οικονόμου, 20-18 με απάντηση του Λίτσα, 20-20 ξανά ο Σαρρής, 22-20 από τον Τσέλο, 22-23 με τρίποντο του Σαρρή και δύο βολές του Τσέλου για το τελικό 24-23 του πρώτου ημιχρόνου.

Στο τρίτο δεκάλεπτο ο Τσέλος έβαλε καλάθι για το 26-23, 26-27 οι Tune Squad με ένα καλάθι του Σαρρή και ένα του Οικονόμου, 28-27 ο Λίτσας, 28-29 ξανά ο Σαρρής, 30-29 από τον Παρασκευόπουλο, 30-31 ξανά ο Σαρρής 39-31 με ένα σημαντικό 9-0 σερί οι Παπαδάκης, Κελεπούρης και Πελεκούδας και 39-33 από τον Ιωσηφίδη για να κλείσει το τρίτο δεκάλεπτο του παιχνιδιού.

Στην τελευταία περίοδο ο Οικονόμου έβαλε καλάθι για το 39-35, ο Κελεπούρης απάντησε για το 41-35, 41-37 ο Ιωσηφίδης, 48-37 με 7-0 σερί οι Λίτσας και Κελεπούρης, 48-40 με τρίποντο του Γιαννακούλια, 50-40 ο Κελεπούρης ξανά, 50-42 με βολές του Γιαννακούλια και τρίποντο του Τσέλου για το τελικό 53-42 του παιχνιδιού.

Για τους Tsatsoi Kings, πέρα από τον Λίτσα, πολύ καλό παιχνίδι έκανε και ο Τσέλος με 9 πόντους, 13 ριμπάουντ, 9 ασίστ και 3 κλεψίματα. Για τους Tune Squad ξεχώρισε ο Οικονόμου με 13 πόντους, 6 ριμπάουντ, 1 ασίστ και 3 κλεψίματα.