20.8%
36.4%
20.8%
29.4%

Οι Tsatsoi Kings ήταν πίσω στο σκορ για τρία δεκάλεπτα κόντρα στους Underdogz, όμως με ένα απίστευτο ξέσπασμα στο τελευταίο κατάφεραν να συνδυάσουν πρεμιέρα με νίκη στη χειμερινή λίγκα με σκορ 54-43. MVP του αγώνα ήταν ο Ιορδάνης Πιτσαλίδης με 10 πόντους, 19 ριμπάουντ, 2 κλεψίματα και 1 τάπα.

Στο πρώτο δεκάλεπτο οι Underdogz έβγαλαν τρομερή ενέργεια στο παρκέ και με ενα καλο σερί προς το τέλος πήραν αέρα τριών κατοχών. Ο Στεβόλαιμος έβαλε το πρώτο καλάθι του αγώνα, ο Τσέλος ισοφάρισε σε 2-2, 2-4 ο Καραχάλιος, 4-4 ο Πιτσαλίδης, 4-11 οι Ιωάννου και Στεβόλαιμος, 8-11 απο τους Τσέλο και Πιτσαλίδη και 8-17 με ενα 0-6 ως το τέλος της περιόδου από τους Στεβόλαιμο και Καραχάλιο.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι Tsatsoi Kings προσπαθούσαν να αντιδράσουν, όμως οι Underdogz συνέχιζαν να έχουν καλό ρυθμό και ευστοχία κι έτσι η διαφορά έμεινε πανω κάτω στα ίδια. Τσέλος και Πιτσαλίδης μείωσαν σε 12-17, 12-18 ο Αντωνάκης, 16-18 οι Βάρφι και Πελεκούδας, 16-24 με ένα άμεσο -6 οι Καραχάλιος, Αλικάκης και Αντωνάκης, 20-24 με 4 συνεχόμενες βολές του Τσέλου, 20-27 ο Κεφαλάς, 22-27 ο Πελεκούδας και 22-30 από τον ΚΑραχάλιο για να κλείσουμε ημίχρονο στο ματς.

Στο τρίτο δεκάλεπτο οι Tsatsoi Kings έσφιξαν λίγο παραπάνω τα λουριά στην άμυνα, με αποτέλεσμα να μειώσουν. Ο Στεβόλαιμος έγραψε το 22-32, 25-32 ο Τσέλος, 25-34 ξανά απο τον Πάρη, 26-34 με μια βολή ακόμα απο τον Τσέλο, 26-35 ο Στεβόλαιμος, 28-35 ο Τσέλος, 28-37 με άλλους δυο πόντους του Πάρη, 33-37 οι Φωτόπουλος και Χαραλαμπόπουλος, 33-40 ο Κεφαλάς και 35-40 από τον Χαραλαμπόπουλο ξανα για να κλείσουμε και το τρίτο δεκάλεπτο με τους Underdogz να είναι μπροστά στο σκορ.

Στην τελευταία περίοδο οι Tsatsoi Kings ήταν καταιγιστικοί επιθετικά και αμυντικά και κατάφερα όχι απλά να ανατρέψουν το σκορ, αλλά και να κερδίσουν με διψήφια διαφορά. Χαραλαμπόπουλος και Πιτσαλίδης μείωσαν σε 39-40, Ο στεβόλαιμος έγραψε το 39-42, 45-42 με δυο τρίποντα του Τσέλου, 45-43 ξανά από τον Στεβόλαιμο και από εκεί και έπειτα οι Tsatsoi Kings με τους Πιτσαλίδη, Κωτσάκη και Χαραλαμπόπουλο έτρεξαν ενα 9-0 σερί για το τείκό 54-43 του αγώνα.

Για τους Tsatsoi Kings, πέρα από τον Πιτσαλίδη, πολυ καλή εμφάνιση έκαναν επίσης οι Τσέλος και Χαραλαμπόπουλος. Για τους Underdogz ξεχώρισαν οι Στεβόλαιμος, Καραχάλιος και Αλικάκης.