13.6%
38.5%
31.8%
42.1%

Τρομερή νίκη με αδιανόητη ανατροπή στο τέλος κατάφερε να κάνει η Tune Squad, καθώς, αν και ήταν μόλις μία πεντάδα, κατάφερε να βρει ψυχικά αποθέματα και να ανατρέψει το -11 που βρισκόταν 4 λεπτά πριν τη λήξη με ένα 13-0 σερί για να πάρει το ροζ φύλλο με 59-57 κόντρα στους Los Rebel Lakers. MVP της αναμέτρησης αναδείχθηκε ο Νίκος Οικονόμου με 24 πόντους, 15 ριμπάουντ, 3 ασίστ και 3 τάπες.

Στο πρώτο δεκάλεπτο ο Κλεφτόγιαννης ξεκίνησε το ματς με δύο εύστοχα τρίποντα για το 0-6 των Los Rebel Lakers, ο Οικονόμου μείωσε σε 2-6 για τους Tune Squad, 2-12 με νέο 0-6 σερί οι Τρυγωνόπουλος και Δερδενές, 4-12 από τον Πονηρό, 4-14 ο Λεβέντης, 7-14 με καλάθι και φάουλ του Γεωργόπουλου, 7-16 ο Δερδενές, 9-16 από τον Πουλίδα, 9-20 με μια βολή του Δερδενέ και ένα τρίποντο του Κλεφτόγιαννη ξανά και απάντηση των Οικονόμου και Καρύκα με ένα καλάθι του καθενός για το τελικό 13-20 της πρώτης περιόδου.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο Λεβέντης και Κατσίγαρης έγραψαν το 13-24, ο Πονηρός μείωσε σε 15-24, 15-26 με δίποντο του Λεβέντη, 20-26 με 5-0 σερί οι Οικονόμου και Πουλίδας, 20-28 από τον Δερδενέ, 23-28 με τρίποντο του Πονηρού και απάντηση με 0-4 οι Κατσίγαρης και Λεβέντης για το τελικό 23-32 του ημιχρόνου.

Στο τρίτο δεκάλεπτο ο Δερδενές έβαλε μια βολή για το 23-33, ο Γεωργόπουλος απάντησε με τρίποντο για το 26-33, 26-36 από τον Κλεφτόγιαννη, 28-36 ξανά ο Γεωργόπουλος, 28-39 με μακρινή βόμβα του Δουρακάκη, 33-39 με 5-0 σερί οι Πουλίδας και Οικονόμου, 33-43 με ένα καλάθι του Λεβέντη και ένα του Δερδενέ, 39-43 με 6-0 σερί απάντηση οι Οικονόμου και Καρύκας και 39-50 από τους Τρυγωνόπουλο, Λεβέντη και Κλεφτόγιαννη για να κλείσουμε το τρίτο δεκάλεπτο του παιχνιδιού.

Στην τελευταία περίοδο ο Οικονόμου έβαλε μια βολή για το 40-50, ο Κλεφτόγιαννης έγραψε το 40-52, 46-52 με 6-0 σερί οι Γεωργόπουλος, Οικονόμου και Πονηρός, 46-57 οι Δερδενές και Τρυγωνόπουλος και τρομερό φινάλε με 13-0 σερί οι Οικονόμου, Καρύκας, Πονηρός και Πουλίδας για να ανατρέψουν το ματς οι Tune Squad και να το πάρουν με 59-57.

Για την Tune Squad, πέρα από τον Οικονόμου, πολύ καλό ματς έκανε και ο Πονηρός με 12 πόντους, 8 ριμπάουντ, 2 ασίστ και 5 κλεψίματα. Για τους Los Rebel Lakers ξεχώρισε ο Λεβέντης με 11 πόντους, 15 ριμπάουντ, 2 ασίστ και 1 τάπα.