11.5%
37.5%
23.2%
0.0%

Ευρεία νίκη των Tune Squad επί των Miami Heal στην πρώτη αναμέτρηση της ημέρας στην μπασκετική Καισαριανή. Οι Squad από την αρχή του παιχνιδιού μπήκαν πιο προσηλωμένοι σε άμυνα και επίθεση, υποχρέωσαν τους αντιπάλους τους σε πολλές λάθος επιλογές, βρήκαν πολλά καλάθια στο ανοιχτό γήπεδο και έφυγαν νικητές με 53-29.

Πολύ αργό ξεκίνημα και για τις δύο μεριές, με χαμηλά ποσοστά ευστοχίας, λάθος επιθετικές επιλογές και αρκετά λάθη. Το προβάδισμα από νωρίς ωστόσο οι Tune Squad με 11-0, από τους Οικονόμου, Γιαννακούλια και Καρύκα. Το μοναδικό καλάθι για τους Heal στο δεκάλεπτο, από τα χέρια τους Καμούζη και το τελικό σκορ στο 14-2

Για πρώτη φορά η διαφορά στους 14, νωρίς στο 2ο δεκάλεπτο, μετά το καλάθι του Οικονόμου, όμως οι Heal παρά την μέτρια εικόνα τους, θα μειώσουν μέχρι και στους 7 πόντους την διαφορά, σκληραίνοντας αρκετά στην άμυνα (17-10). Ο Λιαράκος κι ο Τζαμαρίας(με buzzer τρίποντο) όμως θα γράψουν το τελικό του ημιχρόνου 22-12.

Ο Παπαναστασίου θα ανοίξει το σκορ στο δεύτερο ημίχρονο με ένα σουτάκι μέσης απόστασης, για να έρθει το 13-0 από τους Tune Squad με λίγο από όλους τους παίκτες να βάζουν την μπάλα στο πλεχτό για να έρθει η πρώτη διαφορά πάνω από 20 πόντους και συγκεκριμένα το 35-14. Δύο δίποντα από τους Σοφουλάκη και Παπαναστασίου, για να έρθουν οι άμεσες απαντήσεις του Καρύκα εις διπλούν και το τελικό 39-18.

Παπαναστασίου με τις βολές, για να συμπληρώσει ο Καμούζης, απαντήσεις όμως από τους Tune Squad, μέχρι και το 49-21 που ήταν και η μεγαλύτερη διαφορά του παιχνιδιού. Οι δύο ομάδες επί της ουσίας από ένα σημείο κι έπειτα σταμάτησαν να παίζουν και το τελικό 53-29 είναι γεγονός.

MVP της αναμέτρησης ο τρομερός Οικονόμου Νίκος ο οποίος σημείωσε 11 πόντους, ενώ παράλληλα είχε και 16 ριμπάουντ, 5 ασίστ και 2 κλεψίματα, φτάνοντας έτσι τους 22 βαθμούς στο ranking. Από κοντά με υψηλό efficiency και οι Τζαμαρίας Αλέξης-Στάθης, ενώ από τους Miami Heal ξεχώρισαν οι Καμούζης Παναγιώτης και Σοφουλάκης Αλέξανδρος.