0%
0%
0%
0%

Οι Underdogs κέρδισαν με 54-30 τα Gunners για να πάνε στο 5-3 και να κλειδώσουν θέση στην Dynamic.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με 8-0 για τους νικητές από τον Ζηση Γ. για να απαντήσει ο Κοτρωτσιος. Ο Βογιατζακης έφερε την ομάδα του στο 11-2, με τον Αναστασόπουλο Γ. να σκοράρει για το 13-2 στο δεκάλεπτο. Ο Αλεξόπουλος έφερε το ματς στο 15-2 στη 2η περίοδο, με τον Κοτρωτσιο να απαντά. Ο Αλεξόπουλος με καλάθι και φάουλ έγραψε το 18-4, για να απαντήσουν ο Κοτρωτσιος με τον Ταγαρη για το 20-11. Ο Βογιατζακης σκόραρε για το 23-11, με τον Ντζιλεπη να κλείνει το ημίχρονο στο 26-12. Στην επανάληψη ο Ζησης Δ. σκόραρε για το 30-12, με τον Ζηση Γ., τον Κομπο, τον Αλεξόπουλο και τον Αναστασόπουλο Ι. να φέρνουν τους Underdogs ως το 39-12. Ο Χατζης διέκοψε το σερί, με τον Κοτρωτσιο και τον Ταγαρη να σκοράρουν για το 41-18 λίγο πριν κλείσει το 3ο δεκάλεπτο. Στην 4η περίοδο ο Παπαγεωργίου σκόραρε για το 42-20, με τον Κομπο και τον Ζηση Δ. να απαντούν για να φέρει ο Δανης το ματς στο 50-20. Ο Κοτρωτσιος με τον Παπαγεωργίου και τον Ταγαρη μείωσαν σε 52-28, για να κλείσει το ματς στο 54-30 από τον Αλεξόπουλο.

Τα λάθη ήταν 16-16 στο ματς, τα κλεψίματα 14-12 και οι ασίστ 13-2. Στα ριμπάουντ οι Underdogs είχαν τον έλεγχο, 51-39 με 13-6 τα επιθετικά, με τους νικητές να έχουν 3/28 τρίποντα και τους Gunners 1/16. Στα δίποντα οι Gunners είχαν 29% και οι Underdogs 46%.

Σε ατομικό επίπεδο για τους νικητές ο Αλεξόπουλος είχε 11 πόντους, 7 ριμπάουντ, ο Ζησης Γ. 8 πόντους, ο Ζησης Δ. 7 πόντους, ο Κομπος 7 πόντους 3 ριμπάουντ. Για τους Gunners ο Κοτρωτσιος είχε 12 πόντους, 7 ριμπάουντ, 4 κλεψίματα, ο Ταγαρης 10 πόντους, 15 ριμπάουντ, 3 κλεψίματα.