0%
0%
0%
0%

Οι Red Hot Chili Hoopers κέρδισαν με 45-61 τους Underdogs για να πάνε στο 3-0 στον όμιλο, παραμένοντας αήττητοι, καθαρίζοντας το ματς στην 4η περίοδο όταν και πήγαν από το +6 ως και το +18 λίγο πριν το τέλος.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με 5-0 και 8-4 για τους Underdogs από τον Καμποσο, για να απαντήσουν στο ενδιάμεσο ο Φραγκογιαννης με τον Ανδρουλακη. Με τον Βαγγελη οι Red Hot Chili Hoopers πήγαν στο 8-11, για να ισοφαρίσουν σε 12-12 ο Βαμβακας με τον Ζηση. Το δεκάλεπτο έκλεισε από τον Στολη στο 12-14, για να προσπεράσουν οι Underdogs με τον Ζηση και τον Πετσα ση 2η περίοδο, 17-14. Ο Βαγγελης μείωσε σε 17-16, με τον Καμποσο να κρατά την ομάδα του μπροστά, 22-16, για να γράψουν ο Αναστασόπουλος Ι. και ο Ντζιλεπης το 27-18 στη συνέχεια. Ο Φραγκογιάννης με τον Στολη μείωσαν σε 27-23, με το ημίχρονο να κλείνει από τον Καμποσο στο 29-24. Στην επανάληψη ο Φραγκογιαννης με τον Ανδρουλακη έφεραν το ματς στον πόντο, 29-28, με τον Αλεξόπουλο να απαντά, αλλά τους Red Hot Chili Hoopers με τον Στολη και τον Φραγκογιαννη να προσπερνούν λίγο μετά, 31-33. Ο Κομπος ισοφάρισε τον αγώνα, με τον Μπογεα να σκοράρει για το 33-37 και το 34-40. Στην 4η περίοδο ο Καμποσος έφερε το ματς στο 35-41 και ο Κουλουμπος στο 37-44, με τους Red Hot Chili Hoopers με τον Στολη να πηγαίνουν στο 37-48. Ο Γεωργοπουλος με τον Σακλαριδη ήταν που σκόραραν για το 39-53, με τον Ντζιλεπη να απαντά, αλλά τον Τριχια και τον Σακλαριδη να φέρνουν την ομάδα τους στο 41-58. Ο Ορφανιδης ήταν που σκόραρε για το 43-61, με το ματς να κλείνει από τον Ιλι στο 45-61.

Τα λάθη ήταν 8-16 στο ματς, τα κλεψίματα 4-4 και οι ασίστ 9-16. Στα ριμπάουντ οι Red Hot Chili Hoopers είχαν τον έλεγχο, 30-40 με 8-15 τα επιθετικά, με τους νικητές να έχουν 5/15 τρίποντα και τους Underdogs 4/19. Στα δίποντα οι Underdogs είχαν 31% και οι Red Hot Chili Hoopers 47%.

Σε ατομικό επίπεδο για τους νικητές ο Στολης είχε 11 πόντους, 3 ριμπάουντ, 6 ασίστ, ο Φραγκογιαννης 11 πόντους, 4 ριμπάουντ, 4 ασίστ, ο Βαγγελης 9 πόντους, 10 ριμπάουντ, 3 ασίστ. Για τους Underdogs ο Καμποσος είχε 17 πόντους.