0%
0%
0%
0%

Οι Underdogs κέρδισαν τους Remal Madri με 79-38 σε έναν αγώνα που ανέβαζαν τη διαφορά σε κάθε δεκάλεπτο και είχαν 8 παίκτες με τουλάχιστον 6 πόντους, σουτάροντας με 46% πίσω από τη γραμμή των 6,75.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με 9-1 για τους νικητές από τον Κουλουμπο και τον Καμποσο, για να απαντήσει ο Δεληνταδακης για το 9-4. Με τον Δανη, τον Καρακωστα και τον Κομπο οι Underdogs έφτασαν στο 16-4, για να πάνε με τον Ζηση και τον Αζαρ στη 2η περίοδο στο 26-4 με σερί 17-0. Το σερί διέκοψε ο Χαραλαμπόπουλος, για να απαντήσουν ο Δανης με τον Αναστασόπουλο και τον Ζηση για το 33-8. Ο Καμποσος έφερε την ομάδα του στο 36-10, με τον Μανινα να απαντά και το ημίχρονο να κλείνει στο 39-13. Στην επανάληψη ο Λιουλης σκόραρε για το 39-15, με τον Καμποσο και τον Κουλουμπο να γράφουν το 44-15. Ο Τριανταφυλλου έφερε το ματς στο 44-18, με τον Αζαρ να σκοράρει και τον Κομπο να γράφει το 53-20. Χαραλαμπόπουλος και Λιουλης έγραψαν το 53-24, με τον Καμποσο και τον Αναστασόπουλο να απαντούν, για να κλείσει η περίοδος από τον Χαραλαμπόπουλο και τον Αναστασόπουλο στο 62-29. Στο 4ο δεκάλεπτο ο Ντζιλεπης έφερε το ματς στο 65-29, με τον Μανινα να μειώνει αλλά τον Ζηση και τον Κουλουμπο να απαντούν για το 72-31. Ο Μανινας σκόραρε για το 72-33, με τον Ζηση και τον Καρακωστα να γράφουν το 77-33, για να κλείσει το ματς από Χαραλαμπόπουλο και Λιουλη στο 79-38.

Τα λάθη ήταν 10-23 στο ματς, τα κλεψίματα 16-5 και οι ασίστ 27-7. Στα ριμπάουντ οι Remal Madri είχαν τον πρώτο λόγο, 40-55 με 7-21 τα επιθετικά, με τους νικητές να έχουν 15/33 τρίποντα και τους Remal Madri 2/23. Στα δίποντα οι Remal Madri είχαν 28% και οι Underdogs 43%.

Σε ατομικό επίπεδο για τους Underdogs ο Καμποσος είχε 17 πόντους, 12 ριμπάουντ, 3 ασίστ, ο Ζησης 17 πόντους, 3 ασίστ, ο Κουλουμπος 8 πόντους, 7 ριμπάουντ, ο Αναστασοπουλος 8 πόντους, 8 ριμπάουντ, 5 ασίστ, ο Καρακωστας 8 πόντους, 4 ριμπάουντ, 3 κλεψίματα. Για τους Remal Madri ο Χαραλαμπόπουλος είχε 14 πόντους, 17 ριμπάουντ, ο Λιουλης 7 πόντους, 14 ριμπάουντ, ο Μανινας 7 πόντους.