36.4%
42.9%
38.6%
10.5%

Οι Underdogz πέτυχαν την δεύτερη νίκη τους στο φετινό πρωτάθλημα. Ήλεγχαν το παιχνίδι μέχρι το ημίχρονο αλλά οι Ατάλαντοι το γύρισαν χωρίς ωστόσο να καταφέρουν να κλέψουν το ροζ φύλλο αγώνα. Ο εντυπωσιακός Στεβόλαιμος πέτυχε 24 πόντους, αλλά ο Πίτσος του έκλεψε τον τίτλο του πολυτιμότερου παίκτη του αγώνα έχοντας 6 πόντους, με 25 ριμπάουντ συλλέγοντας 28 βαθμούς στο σύστημα αξιολόγησης.

Τα σκυλιά μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι με ένα επιμέρους 8-1. Ο Θειακούλης έκανε το 8-3, με τρίποντο απάντησε ο Λιόλιος για το 11-3, ενώ ο Μαλαθούνης με ένα καλάθι και μια βολή έγραψε το σκορ τελικό σκορ δεκαλέπτου 11-6.

Στο ίδιο ρυθμό συνεχίστηκε και το παιχνίδι στο δεύτερο δεκάλεπτο με τον Στεβόλαιμο να κάνει το 13-6, τον Βλάχο να απαντά με τρίποντο και τον Πίτσο να ευστοχεί από κοντά και να απαντά ξανά ο Βλάχος, αυτή τη φορά με δίποντο για το 15-11. Ο Καραχάλιος θα κάνει το 17-11, για να απαντήσει ο Σακελαρόπουλος για το 17-13, ενώ με το επιμέρους 8-2 οι Underdogz θα ξεφύγουν στο σκορ (25-15). Το ημίχρονο θα κλείσει με βολή του Βελαώρα και σκορ 25-16.

Στο τρίτο δεκάλεπτο οι Anonymous γύρισαν το παιχνίδι. Ο Αδάμης έκανε το 25-18, ενώ Πίτσος και Μαριόλης έκαναν το 29-18. Οι Anonymous εδώ έτρεξαν σερί 4-17 και πέρασαν μπροστά στο σκορ με 33-35, για λίγο όμως καθώς το δεκάλεπτο τελείωσε με τρίποντο του Καραχάλιου για το 36-35.

Πίτσος και Στεβόλαιμος άνοιξαν το σκορ στην τελευταία περίοδο για το 40-35, ενώ ο Θειακούλης έκανε το 40-37, με τους Στεβόλαιμο και Καραχάλιο να διαμορφώνουν το 44-37. 0-6 σερί για τους Anonymous που έφτασαν στον πόντο 44-43, αλλά ο Στεβόλαιμος ήταν εκεί με ένα καλάθι από κοντά και ένα τρίποντο να κάνει το 49-43. 49-45 από τον Αδάμη, 51-45 από τον Καραχάλιο, ενώ οι Anonymous θα πετύχουν μια βολή με τον Θειακούλη και ένα τρίποντο με τον Δρόσο για το τελικό 51-49, χωρίς να καταφέρνουν να ολοκληρώσουν την  ανατροπή.