14.3%
45.5%
50.9%
10.5%

Σε παράσταση με έναν πρωταγωνιστή μετατράπηκε η αναμέτρηση μεταξύ των Underdogz και των Ballarhinos B.C. Οι 2οι με το ξέσπασμα τους στο 2ο δεκάλεπτο πήραν διαφορά ασφαλείας την οποία διατήρησαν μέχρι το τέλος με μόνη διαφορά ότι μεγάλωνε με το πέρασμα του χρόνου. Τελικό σκορ 30-65. MVP του αγώνα ήταν ο Μάνος με 13 πόντους, 6 ριμπάουντ , 4 κλεψίματα και 3 κοψίματα.

Το σκορ στο 1ο δεκάλεπτο άνοιξε ο Μάνος με lay up. Απάντησε με τρίποντο ο Καραχάλιος και στην επόμενη φάση πρόσθεσε 1/2 βολές. Σερι 7-0 έτρεξαν οι Ballarhinos B.C. με τους 4 πόντους του Γιοβάνη να περνούν μπροστά και με το τρίποντο του Μάνου να κάνει το 4-7. Απάντηση έδωσε ο Αρμάγος με δίποντο. Με τον ίδιο τρόπο ο Καππής έκανε το 6-9 για να κλείσει την περίοδο ο Αρμάγος με 1/2 βολές.

Η 2η περίοδος ξεκίνησε με τον Ζαβογιάννη να πετυχαίνει 2 δίποντα και τον Μάνο άλλο ένα για να ξεφύγουν με 7-15. Το καλάθι του Καραχάλιου δεν άλλαξε τα πράγματα καθώς οι Ballarhinos B.C.  σημείωσαν άλλα 2 δίποντα με τον Ζαβογιάννη και τον Γιοβάνη για το 9-19. Ο Αλικάκης βάλθηκε να μειώσει την διαφορά για τους Underdogz. Το κρεσέντο όμως των αντιπάλων δεν είχε τελειώσει. Γιοβάνης με 4 πόντους και Ζαβογιάννης  και Γαλάνης από 2 έκαναν το 11-27. Ο Στεβόλαιμος πέτυχε το πρώτο του καλάθι στο ματς χωρίς να αλλάξει σκηνικό. Ο Γιοβάνης με ένα δίποντο και 1/2 βολές σε διαδοχικές φάσεις μαζί με τον Γαλάνη που πέτυχε τρίποντο έκαναν το 13-33 εκτοξεύοντας την διαφορά στο +20. Την περίοδο έκλεισε με δίποντο ο Καραχάλιος για τους Underdogz.

Το 2ο ημίχρονο συνεχίστηκε στο ίδιο σκηνικό. Ο Στεβόλαιμος πέτυχε δίποντο. Ακολούθησε σερι 8-0 για τους Ballarhinos B.C. Τέσσερις πόντοι του Ζαβόγιαννη και από 2 Πέτροβας και Γιοβάνης που έκαναν το 17-41. Ο Στεβόλαιμος με 2 δίποντα προσπάθησε να μειώσει την διαφορά, μάταια όμως γιατι ο Μάνος πέυχε τρίποντο και δίποντο για το 21-46. Με 3/6 βολές οι Underdogz προσπάθησαν να μειώσουν.Την περίοδο έκλεισε με coast to coast buzzer beater ο Ζαβογιάννης για το 24-50.

Τέταρτη και τελευταία περίοδος του αγώνα με τον Αρμάγο να ανοίγει το σκορ για τους Underdogz. Ακολούθησε ένα σερι 15-0 για τους Ballarhinos B.C. που δεν πάτησαν το φρένο αφού τους έννοιαζε η διαφορά για να περάσουν στην επόμενη φάση. Ο Γιοβάνης πέτυχε 4 πόντους και ο Ζαβογιάννης 3/4 βολές σε αυτό το σερί για το 26-65. Ο Κάζας και ο Ιωάννου πέτυχαν από ένα δίποντο για να διαμορφώσουν το τελικό σκορ 30-65.

Εκτός από τον MVP Μάνο , σημαντική ήταν και η συνεισφορά του Γιοβάνη με 19 πόντους, 11 ριμπάουντ και 4 κλεψίματα καθώς και του Ζαβογιάννη με 17 πόντους, 4 ριμπάουντ , 8 ασσιστ και 3 κλεψίματα. Για τους Underdogz o Στεβόλαιμος με 9 πόντους , 5 ριμπάουντ και 5 κλεψίματα καθώς και ο Αρμάγος με 10 ριμπάουντ και 3 κλεψίματα προσπάθησαν αλλά δεν κατάφεραν να κάνουν την διαφορά.