25.0%
40.7%
34.0%
17.6%

Οι Buzzer Beeres, κυριαρχώντας στο ματς από το 15ο λεπτό και μετά, πήραν νίκη με ευρεία διαφορά απέναντι στους Underdogz με 56-38. MVP του αγώνα ήταν ο Κωνσταντίνος Οικονόμου με 12 πόντους, 7 ριμπάουντ, 4 ασίστ, 2 κλεψίματα και 1 τάπα.

Στο πρώτο δεκάλεπτο οι Underdogz χτυπώντας στον αιφνιδιασμό κατάφερα να πάρουν προβάδισμα και στο σκορ, κάτι που τους έδωσε και πολύ καλή ψυχολογία. Ο Οικονόμου ξεκίνησε με καλάθι για το 2-0, 2-3 από τον Καζά για τους Underdogz , για να απαντήσουν με τρίποντο οι Beeres για το 5-3. Ο Λιόλιος έβαλε τρίποντο για το 5-6, ο Σταυροπουλος ισοφάρισε σε 6-6 και 8-6 από τον Χασάν, για να ακολουθήσει ένα 0-10 από τους Κεφαλά, Λιόλιο, Κιντόνη και Σινάνη για να γράψουν και το τελικό 8-16 της περιόδου.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι Underdogz συνέχισαν στο ίδιο μοτίβο, όμως μετα το πενταλεπτο οι Beeres βρήκαν ρυθμό και μπήκαν ξανά στο ματς.Ο Σταυρόπουλος μείωσε σε 10-16, για να έρθει ένα 0-5 από Αρμάγο και Σινάνη για τι 10-21. Σε 12-21 μειωσε ο Κανελλόπουλος, για να γράψει το 12-23 ο Ιωάννου. Οικονόμου και Καλογερόπουλος έτρεξαν ένα 0-6 για το 18-23, για να έρθει ο Καραχάλιος και να γράψει το 18-25. Καλογερόπουλος και Τσίρμπας έγραψαν το 25-25 με ένα γρήγορο 7-0, για να έρθει ο Καζάς και να σημειώσει το τελικό 25-26 του ημιχρόνου.

Στο τρίτο δεκάλεπτο οι Buzzer Beeres ανέβασαν πάρα πολύ την απόδοση τους, οι Underdogz δεν μπορούσαν να ακολουθήσουν και έτσι η διαφορά αρχισε να ανεβαίνει κατά πολύ.Χασάν και Καλογερόπουλος έγραψαν το 28-26, 28-29 με τρίποντο του Σινάνη και 38-29 με ένα 10-0 από Χασάν, Καλογερόπουλο, Οικονόμου και Αθανασιάδη. Ο Κεφαλάς έγραψε ένα διποντο για το 38-31, για να έρθει ένα λίγο μικρότερο σερί, 6-0 αυτήν τη φορά, για να εκτοξευθει η διαφορά στο +13(44-31). Το τελικό 44-32 το έγραψε ο Λιόλιος.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο οι Beeres συνέχισαν να κάνουν επίδειξη δύναμης, για να φτάσουν στο άνετο ροζ φύλλο της πρεμιέρας. Ταβουλάρης και Καλογερόπουλος έγραψαν το 47-32, 47-36 από τους Καραχάλιο και Ιωάννου, για να ακολουθήσει ένα 7-0 από τους Οικονόμου, Σταυροπουλο και Αθανασιάδη για το 54-36. Ο Κιντόνης μείωσε σε 54-38, για να έρθει ο Κανελλόπουλος και να γράψει το τελικό 56-38 λίγο αργότερα.

Για τους νικητές, πέρα από τον Οικονόμου, καλή εμφάνιση έκαναν επίσης οι Αθανασιάδης, Καλογερόπουλος και Ταβουλάρης. Για τους Underdogz ξεχώρισε ο Σινάνης.