0.0%
27.3%
45.8%
25.6%

Underdogz vs Coffeewaukee Bugs 34-58.Οι Coffeewaukee Bugs είχαν το προβάδισμα σε όλο το παιχνίδι και πήραν την νίκη εύκολα απέναντι στους μαχητικούς αλλά αρκετά άστοχους Underdogz. Mvp του αγώνα ο Καπερώνης με 5 πόντους, 17 ριμπάουντ,3 ασίστ, 2 κλεψίματα και 3 κοψίματα.

Το ματς ξεκίνησε με καλάθι για τους Underdogz σουτ από την γωνιά ο Στεβόλαιμος το 2-0.Ο Τσομπάνογλου με τρίποντο και με λει-απ στον αιφνιδιασμό πέτυχε το 2-5 για τους Coffeewaukee Bugs. Ο Κεφαλάς με Hook έκανε το 4-5 και ο Τσομπάνογλου από το ζωγραφιστό το 4-7.Ο Στεβόλαιμος και ο Αρμάγος με 1/2 βολές πέτυχαν το 6-7 και ο Πετρέλλης με καλάθι από το ζωγραφιστό και με τρίποντο έγραψε το 6-12.Το δεκάλεπτο τελείωσε με 1/2 βολές ο Κάζας το 7-12.

Δεύτερο δεκάλεπτο και ο Σαραντόπουλος με σουτ έκανε το 7-14 για τους Coffeewaukee Bugs. Ο Αρμάγος με γκολ φάουλ μείωσε σε 10-14 για τους Underdogz. Ο Τσομπάνογλου με coast to coast και λει-απ, ο Πετρέλλης και ο Σαραντόπουλος με τρίποντο έγραψαν το 10-24.Ο Αρμάγος και ο Πούλιος σκόραραν και μείωσαν σε 14-24.Ο Τσομπάνογλου με εκπληκτικό καλάθι πέτυχε το 14-26 και το δεκάλεπτο τελείωσε 16-26 με σουτ ο Πούλιος.

Τρίτο δεκάλεπτο και ο Αρμάγος σκόραρε μετά από επιθετικό ριμπάουντ το 18-26 για τους Underdogz. Ο Σαραντόπουλος με τρίποντο πέτυχε το 18-29 για τους Coffeewaukee Bugs. Ο Στεβόλαιμος με ντραιβ πέτυχε το 20-29 και ο Τσομπάνογλου με 1/2 βολές το 20-30.Ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Πούλιος και ο Αρμάγος με 1/2 βολές μείωσαν σε 23-30.Το δεκάλεπτο τελείωσε 23-36,αρχικά κλέψιμο και λει-απ ο Σαραντόπουλος, ο Πετρέλλης 1/2 βολές και με τρίποντο ο Τσομπάνογλου.

Τελευταίο δεκάλεπτο και ο Πετρέλλης ξεκίνησε με τρίποντο το 23-39 για τους Coffeewaukee Bugs. Ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Ιωάννου το 25-39 για τους Underdogz. Ο Πετρέλλης και ο Σαραντόπουλος με τρίποντο έγραψαν το 25-45.Ο Καραχάλιος με καλάθι από το ζωγραφιστό και ο Στεβόλαιμος με ντραιβ πέτυχαν το 29-45.Ο Τσομπάνογλου με ντραιβ σκόραρε το 29-47 και π Πούλιος με σουτ το 31-47.Ο Καπερώνης με Hook και ο Σαραντόπουλος με λει-απ πέτυχαν το 31-51.Ο Κεφαλάς με γκολ φάουλ το 34-51 και το ματς ολοκληρώθηκε με τρίποντο ο Πετρέλλης και ο Καπερώνης και με 1/2 βολές ο Τσομπάνογλου.

Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Τσομπάνογλου με 20 πόντους, 8 ριμπάουντ και 5 ασίστ,ο Σαραντόπουλος με 15 πόντους, 1 ριμπάουντ, 3 ασίστ και 1 κλέψιμο  και ο Πετρέλλης με 18 πόντους,6 ριμπάουντ, 4 ασίστ και 1 κλέψιμο.

Για τους ηττημένους ξεχώρισε ο Αρμάγος με 9 πόντους, 15 ριμπάουντ και Πούλιος με 8 πόντους, 12 ριμπάουντ και 2 κλεψίματα.