20.0%
85.7%
43.8%
8.3%

Οι Greek Freakase κατάφεραν και ξεπέρασαν το εμπόδιο των Underdogz πιο εύκολα απ’ ότι δείχνει το τελικό αποτέλεσμα. Μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι και μέχρι τα μισά του αγώνα έχτισαν διψήφια διαφορά, την οποία και διατήρησαν μέχρι και λίγα λεπτά πριν το τέλος του αγώνα φτάνοντας έτσι στη νίκη. MVP του αγώνα ήταν ο Λαζίδης με 10 πόντους και 7 ριμπάουντ.

Το σκορ στην αναμέτρηση το άνοιξε ο Πούλιος για το 2-0, ενώ με σερί 0-8 οι Greek Freakase θα κάνουν το 2-8. Το δεκάλεπτο θα κλείσει με καλάθι του Μαριόλη και σκορ 4-8.

Στο ξεκίνημα του δεύτερου δεκαλέπτου οι Greek Freakase θα τρέξουν ένα επιμέρους 3-12 και θα χτίσουν διαφορά, με το σκορ να γίνεται 7-20. Με ένα μικρό σερί 6-0 οι Underdogz θα μειώσουν πριν την ανάπαυλα, πηγαίνοντας στο ημίχρονο με σκορ 13-20.

Στο τρίτο δεκάλεπτο ο Καραχάλιος θα συνεχίσει το σερί των σκυλιών και θα μειώσει σε 15-20 (8-0 συνολικά), ενώ οι Greek Freakase θα ξεφύγουν και πάλι στο σκορ με σερί 0-10, για το 15-30. Ο Πίτσος με δύο δικά του καλάθια θα μειώσει σε 19-30, ενώ το δεκάλεπτο θα τελειώσει με καλάθι του Μητρόπουλου και σκορ 19-32.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο τα σκυλιά προσπάθησαν να βάλουν φωτιά στο παιχνίδι, χωρίς ουσιαστικό αποτέλεσμα. Με επιμέρους 10-4 θα μειώσουν σε 29-36 και ο Ηλιόπουλος με τρίποντο θα κάνει το 29-39. Με 5 προσωπικούς πόντους ο Στεβόλαιμος θα κάνει το 34-39 με το παιχνίδι να τελειώνει με βολή του Φωτόπουλου και σκορ 34-40 υπέρ των Greek Freakase.