28.6%
42.9%
33.3%
0.0%

Με επίδειξη δύναμης έγινε το 1-0 στη σειρά για τους Underdogz, οι οποίοι μετά τα πρώτα μουδιασμένα λεπτά του αγώνα κατάφεραν να κάνουν ένα φοβερό ξέσπασμα σε επίθεση και άμυνα, με αποτέλεσμα να παίρνουν τη νίκη με 73-36. MVP της αναμέτρησης αναδείχθηκε ο Γιώργος Μισαηλίδης με 14 πόντους, 5 ριμπάουντ, 3 ασίστ, 1 κλέψιμο και 1 τάπα.

Στο πρώτο δεκάλεπτο οι Σακκάς και Πάρης Γιωτόπουλος έβαλαν από ένα καλάθι για το 0-4 των Kouvadwn, οι Ιωάννου και Κούδας απάντησαν με τον ίδιο τρόπο για να ισοφαρίσουν σε 4-4 για τους Underdogz, 4-8 με καλάθια των Σακκά και Αρβανιτόπουλου, 8-8 από τους Ιωάννου και Μισαηλίδη, 8-10 ο Μπαρέκος και 6-0 σερί οι Εμμανουήλ, Κούδας και Μισαηλίδης για το τελικό 14-10 της πρώτης περιόδου.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο Μισαηλίδης σκόραρε για το 17-10, ο Πετρόπουλος με μια βολή μείωσε σε 17-11, 19-11 ο Αϊβάζογλου, 19-13 από τον Πετρόπουλο ξανά, 29-13 με 10-0 σερί οι Εμμανουήλ, Αϊβάζογλου, Μισαηλίδης και Ιωάννου, 29-18 με 0-5 σερί οι Μπαρέκος και Σακκάς, 33-18 με ένα καλάθι του Στεβόλαιμου και ένα του Μισαηλίδη, 33-20 με δίποντη απάντηση του Μπαρέκου και νέο καλάθι του Στεβόλαιμου για το τελικό 35-20 του ημιχρόνου.

Στο τρίτο δεκάλεπτο Μισαηλίδης, Αντωνάκης και Καραχάλιος ανέβασαν σε 42-20, ο Μπαρέκος μείωσε σε 42-22, 44-22 ο Εμμανουήλ, 44-24 από τον Αρβανιτόπουλο, 47-24 με τρίποντο του Κόντου, 47-28 με συνεχόμενους πόντους του Μπαρέκου, 49-28 από τον Ιωάννου, 49-30 ξανά με καλάθι του Μπαρέκου, 55-30 με 6-0 σερί οι Αϊβάζογλου, Αντωνάκης και Εμμανουήλ, 55-32 ο Αρβανιτόπουλος και απάντηση του Αντωνάκη για το τελικό 57-32 της τρίτης περιόδου.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο Αϊβάζογλου, Κούδας, Αντωνάκης και Εμμανουήλ σκόραραν για το 67-32, 67-34 από τον Πετρόπουλο, 73-34 με νέο σερί οι Αντωνάκης και Εμμανουήλ και δύο βολές του Πάρη Γιωτόπουλου για το τελικό 67-36 του παιχνιδιού.

Για τους Underdogz, πέρα από τον Μισαηλίδη, εξίσου ματς έκανε και ο Αντωνάκης με 12 πόντους, 2 ριμπάουντ, 4 ασίστ και 3 κλεψίματα. Για τους Kouvades ξεχώρισε ο Μπαρέκος με 15 πόντους, 15 ριμπάουντ, 2 ασίστ, 3 κλεψίματα και 2 τάπες.