6.7%
46.2%
30.8%
0.0%

Underdogz vs Printfair 18-38. Παιχνίδι που και οι δύο ομάδες θα ήθελαν να ξεχάσουν γρήγορα, χωρίς ρυθμό και αρκετά άστοχες . Mvp του αγώνα ο Γιακουμής με 6 πόντους, 9 ριμπάουντ, 1 ασίστ, 2 κλεψίματα και 1 κόψιμο.

Το ματς ξεκίνησε με τον Γιακουμή να αξιοποιεί την ασίστ του Ανάγνου 0-2 για τους Printfair. Οι Underdogz απάντησαν με τρίποντο του Καραχάλιου για το 3-2.Ο Ανάγνος με σουτ πέτυχε το 3-4.Το δεκάλεπτο τελείωσε 5-4 με τον Κεφαλά να σκοράρει από επιθετικό ριμπάουντ.

Δεύτερο δεκάλεπτο και οι Printfair με σερί 0-10 ξέφυγαν στο σκορ με 5-14 ,αρχικά ο Κρητικός με σουτ από την γωνιά, ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε με γκολ φάουλ ο Ανάγνος, ο Φασόλης μοίρασε την ασίστ στον Παπαδέα και ο τελευταίος σκόραρε με λει-απ και ο Χατζηαράπης με γκολ φάουλ. Οι Underdogz είχαν  1/11 διποντα και 0/7 τρίποντα στο δεκάλεπτο και ο Κάζας λίγο πριν τελειώσει πέτυχε με Hook πέτυχε το 7-14

Τρίτο δεκάλεπτο ξεκίνημα με Hook που πέτυχε ο Ανάγνος και με λει-απ ο Χατζηαράπης Παπαδέας,το σκορ έγινε 7-20 για τους Printfair. Ο Στεβόλαιμος σκόραρε το 9-20 με λει-απ για τους Underdogz. Ο Ανάγνος με 1/2 βολές το 9-21.Ο Κάζας με 1/2 βολές πέτυχε το 10-21 και το δεκάλεπτο τελείωσε 10-25 με τον Αλεξόπουλο να σκοράρει ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ και ο Ευθυμιάδης με σουτ.

Τελευταίο δεκάλεπτο και οι Printfair με σερί 0-11 στο με +26 πόντους 10-36 , αρχικά ο Χατζηαράπης μετά από κλέψιμο σκόραρε με γκολ φάουλ, ο Γιακουμής με 4 πόντους,2/2 βολές ο Χατζηαράπης και ο Τσακίρης με σουτ. Με 8-0 σερί οι Underdogz μείωσαν 18-36 ,ο Λιόλιος με σουτ και 2/2 βολές, ο Αρμάγος ύστερα από κλέψιμο σκόραρε με λει-απ και ο Κιντόνης με ντραιβ. Το ματς τελείωσε 18-38 με τον Ευθυμιάδης να σκοράρει με σουτ.

Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Χατζηαράπης με 10 πόντους, 3 ριμπάουντ, 1 ασίστ και 1κλέψιμο.

Για τους ηττημένους ξεχώρισε ο Αρμάγος με 2 πόντους, 10 ριμπάουντ και 7 κλεψίματα.