21.4%
50.0%
32.0%
23.5%

Underdogz vs The Saints 34-48.Στο τελευταίο δεκάλεπτο οι The Saints ξέφυγαν στο σκορ 44-28 και επέστρεψαν στις νίκες. Οι Underdogz πάλεψαν αλλά τα πολλά λάθη τους και η αστοχία τους τους στέρησαν να διεκδικήσουν την νίκη. Mvp του αγώνα ο Νιάρχος με 15 πόντους,11 ριμπάουντ,5 ασίστ και 1 κλέψιμο.

Το ματς ξεκίνησε με 2-0 για τους Underdogz ο Καλαθάς από σουτ.Ο Νιάρχος με σουτ και ο Καλογερόπουλος με λει-απ έδωσαν το προβάδισμα στους The Saints 2-4.Ισοπαλία 4-4 με σουτ του Καλαθά.Ο Νιάρχος με σουτ το 4-6 για να ισοφαρίσει ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ ο Αρμάγος 6-6.Το δεκάλεπτο τελείωσε 6-8 με καλάθι που πέτυχε ο Νιάρχος.

Δεύτερο δεκάλεπτο και ο Ταπραντζής έκανε το 6-11 για τους The Saints. Μείωσαν 10-11 ο Ιωάννου με σουτ και ο Κιντόνης με σουτ από την γωνιά για τους Underdogz. Ο Κοντόπουλος με 1/2 βολές έκανε το 10-12 και ο Αρμάγος με 1/2 βολές το 11-12.Ο Καστραντάς σκόραρε από το ζωγραφιστό το 11-14 και ο Στεβόλαιμος το 13-14 με λει-απ. Ο Κοντόπουλος με σουτ πέτυχε το 13-16 και το δεκάλεπτο τελείωσε με 1/2 βολές ο Αρμάγος για το 14-16.

Τρίτο δεκάλεπτο και ο Καλογερόπουλος με τρίποντο, ο Καστραντάς με με σουτ από την γωνιά και ο Νιάρχος με ντραιβ έγραψαν το 14-23 για τους The Saints. Ο Κεφαλάς σκόραρε με σουτ το 16-23 για τους Underdogz .Ο Καλογερόπουλος με τρίποντο και ο Νιάρχος με 1/2 βολές το σκορ έγινε 16-27. Ο Καραχάλιος με σουτ και ο Κεφαλάς με τρίποντο μείωσαν σε 21-27.Ο Τσατσαρούνος με λει-απ το 21-29 και ο Καραχάλιος με 1/2 βολές, ο Ιωάννου με σουτ και ο Καραχάλιος με τρίποντο το σκορ έγινε 27-29.Το δεκάλεπτο τελείωσε 27-33 με 4 πόντους ο Καλογερόπουλος από λει-απ.

Τελευταίο δεκάλεπτο και ο Κεφαλάς με 1/2 βολές πέτυχε το 28-33 για τους Underdogz .Με σερί 0-11 οι The Saints καθάρισαν το ματς και ξέφυγαν στο σκορ με 28-44,αρχικά ο Καλογερόπουλος με τρίποντο, ο Νιάρχος με 2/2 βολές, ο Μπιλάλης με 4 πόντους από σουτ και ο Νιάρχος νε λει-απ. Ο Στεβόλαιμος μείωσε με 1/2 βολές και νε λει-απ σε 31-44 .Ο Ταπραντζής με floater και ο Νιάρχος με λει-απ έγραψαν το 31-48 και το τελικό σκορ 34-48 έγραψε Ο Ιωάννου με τρίποντο.

Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Ταπραντζής με 5 πόντους,10 ριμπάουντ,4 ασίστ και 4 κλεψίματα και ο Καλογερόπουλος με 15 πόντους,3 ριμπάουντ και 1 κλέψιμο.

Για τους ηττημένους ξεχώρισε ο Κεφαλάς με 10 πόντους,11 ριμπάουντ,1 ασίστ,2 κλεψίματα και 2 κοψίματα και ο Ιωάννου με 7 πόντους,7 ριμπάουντ,2 ασίστ και 1 κόψιμο.