46.7%
55.6%
44.0%
11.8%

Σε ένα ματς-ποίημα, οι Utah Stars χρειάστηκαν ένα έξτρα πεντάλεπτο για να πάρουν την νίκη έναντι των Underdogz. Το ημίχρονο βρήκε τις δύο ομάδες σε απόλυτη ισορροπία (24-24), στο τρίτο δεκάλεπτο οι “σκύλοι” κατάφεραν να πάρουν ένα κεφάλι 8 πόντων, όμως στα τέλη του 4ου δεκαλέπτου οι Stars υπήρξαν απίστευτοι και σκοράροντας 23 πόντους σε αυτό κατάφεραν να φτάσουν τους Underdogz στο 57-57. Η παράταση ήταν και αυτή πολύ αμφίρροπη, με το τελευταίο λεπτό της παρόλα αυτά να ανήκει στους Stars, οι οποίοι σημείωσαν την 2η εφετινή τους νίκη με το τελικό 61-65.

Η αναμέτρηση θα ξεκινήσει με καλάθι του Μπάκουλα για το 0-2, 5 σερί πόντοι Ευγενίου για το 5-2, σερί 0-10 των Stars με σκόρερ τους Δαγρέ, Δεγγεστίνο, Ιωαννίδη και Σακελλαρίου για το 5-12, σε 7-12 θα μειώσει ο Πούλιος, ενώ το 7-14 του δεκαλέπτου θα κάνει ο Μήτρου.

Δεύτερο δεκάλεπτο και Ευγενίου για το 9-14, Μήτρου και 9-16, ξανά Ευγενίου με 5 πόντους για να μειώσει σε 14-16, Μήτρου απαντά για το 14-18, Ιωάννου και Ευγενίου ισοφαρίζουν σε 18-18, Αρβανιτάκης για το 18-20, 6-0 σερί των Underdogz με σκόρερ τους Ευγενίου, Πούλιο και Ιωάννου για το 24-20, ενώ το 24-24 του ημιχρόνου θα κάνουν οι Σακελλαρίου και Μήτρου.

Στο τρίτο δεκάλεπτο πρώτος θα σκοράρει ο Μπάκουλας για το 24-26, Ευγενίου και Στεβόλαιμος για το 29-26, Σακελλαρίου ισοφαρίζει σε 29-29, Καραχάλιος για το 31-29, Μπάκουλας και Δεγγεστίνος για το 31-32, 34-32 ο Καραχάλιος, 34-33 ο Ιωαννίδης, Αιβάζογλου και Στεβόλαιμος θα σκοράρουν διαδοχικά για το 41-33, ενώ το 41-34 θα κάνει με βολή ο Σακελλαρίου.

Τέταρτη περίοδος και Δαγρές και Μήτρου για το 41-38, Πούλιος και Ιωάννου για το 46-38, Σακελλαρίου, Μπάκουλας, Δαγρές και Μήτρου θα σκοράρουν διαδοχικά για το 46-46 και οι Stars θα επιστρέψουν για τα καλά στο παιχνίδι, τρίποντο του Ευγενίου για το 49-46, δυο βολές Ιωαννίδη για το 49-48, Ευγενίου και 51-48, Μήτρου και 51-50, 53-50 ο Αιβάζογλου, Μπάκουλας και Μήτρου για το 53-54, Πούλιος για το 55-54, 55-57 ο Σακελλαρίου, ενώ περνώντας πλέον στα τελευταία δεύτερα ο Ευγενίου θα κερδίσει και θα βάλει δύο βολές για το 57-57, στην επόμενη επίθεση θα κάνουν βήματα οι Stars, ενώ με λιγότερο από 3 δεύτερα να απομένουν οι Underdogz θα πετάξουν από μακριά την μπάλα ψάχνοντας ένα τρελό τρίποντο, ωστόσο δε θα το βρουν και το παιχνίδι θα πάιε στην παράταση.

Το σκορ στο έξτρα δεκάλεπτο θα ανοίξει ο Αιβάζογλου για το 58-57, απαντά με βολή ο Σακελλαρίου, δίποντο Πούλιου και 60-59, όμως οι Stars με Γεωργίου και Σακελλαρίου θα περάσουν μπροστά με 60-63, ο Αιβάζογλου θα βάλει μία βολή για το 61-63, όμως οι Stars με τις δύο βολές του Μήτρου θα καθαρίσουν το παιχνίδι με το τελικό 61-65.

Σε εξαιρετική μέρα βρέθηκε ο Σακελλαρίου, ο οποίος ψηφίστηκε ως MVP της αναμέτρησης, φτάνοντας τους 17 πόντους, με 9 ριμπάουντ, μοίρασε 6 ασίστ, κλέβοντας 1 φορά την μπάλα από τον αντίπαλο, συγκεντρώνοντας έτσι 19 βαθμούς στην αξιολόγηση της στατιστικής. Από τους Utah Stars ξεχώρισε επιπλέον ο Μήτρου, με τον Μπάκουλα να συμπληρώνει τη λίστα των κορυφαίων, ενώ από τους Underdogz σε καλή μέρα βρέθηκε ο Ευγενίου και ο Iωάννου.