0%
0%
0%
0%

Οι Undertakers κέρδισαν με 49-62 τους Κένταυρους με το ματς να ξεκινά με 6-12 για τους νικητές από τον Νομικό και τον Ασπιωτη. Ο Ψυχαρης απάντησε, με τον Αδαμακη να μειώνει σε 13-14 και τον Σκλαβουνο να βάζει μπροστά την ομάδα του. Το δεκάλεπτο έκλεισε στο 17-18, με τους Κένταυρους να μένουν μπροστά και στη 2η περίοδο, 22-20 με τον Τσιντιρη και 26-24 στο ημίχρονο. Στην επανάληψη οι Undertakers ισοφάρισαν και προσπέρασαν με τον Ασπιωτη και τον Στερμασι σε 30-38 για να πάνε με τον 7 στο 35-41. Η 3η περίοδος έκλεισε από τον Αδαμακη στο 30-43, με τους Undertakers να πηγαίνουν στο 40-49 και το 41-53 στο 4ο δεκάλεπτο με τον Στερμασι. Ο Ασπιωτης τους έφερε στο 44-58, με τον Ψυχάρη να μειώνει σε 49-60 λίγο πριν το τέλος.

Τα λάθη ήταν 21-16 στο ματς, τα κλεψίματα 4-16 και οι ασίστ 10-16. Στα ριμπάουντ η κατάσταση ήταν ισορροπημένη, 33-34 με 4-6 τα επιθετικά, με τους νικητές να έχουν 6/19 τρίποντα και τους Κένταυρους 7/15. Στα δίποντα οι Κένταυροι είχαν 28% και οι Undertakers 46%.

Σε ατομικό επίπεδο για τους νικητές Στερμασι είχε 14 πόντους, 4 ριμπάουντ, 4 κλεψίματα, ο Καπαντακης 13 πόντους, 7 ριμπάουντ, 6 ασίστ, ο Ασπιωτης 12 πόντους, 6 ριμπάουντ, 2 κλεψίματα, ο Κοντινος 8 πόντους, 5 ριμπάουντ, ο Νομικος 7 πόντους, 4 ριμπάουντ. Για τους Κένταυρους ο Αδαμακης είχε 13 πόντους, 4 ριμπάουντ, ο Ψυχαρης 12 πόντους, 5 ριμπάουντ, 3 ασίστ.