18.2%
58.3%
34.0%
22.2%

Οι Undertakers κατάφεραν να ξεπεράσουν και το εμπόδιo των Ρούκουnets στο κλειστό Λάμπρος Κατσώνης. Μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι ελέγχοντας τον ρυθμό του αγώνα σχεδόν καθ’ όλη την διάρκεια της αναμέτρησης πετυχαίνοντας έτσι τη νίκη. MVP της αναμέτρησης ήταν ο Χατζημωράκης με 23 πόντους και 8 ριμπάουντ.

Οι Undertakers ξεκίνησαν δυνατά το παιχνίδι με ένα επιμέρους 12-3 και ο Κάζας με δυο βολές έκανε το 12-5. 15-5 από τους Σαμπάνη και Κοντίνο, 15-7 από τον Νάκο και νέο σερί 8-0 για τους Undertakers για το 23-7. Το δεκάλεπτο θα κλείσει με 0-7 σερί των Ρούκουnets με σκορ 23-14.

Το σερί θα συνεχιστεί και στο δεύτερο δεκάλεπτο με καλάθι του Φίλη (0-9 συνολικά) για το 23-16, ενώ θα απαντήσει ο Μαρκάκης για το 25-16 και ο Ξαγοράρης θα κάνει το 25-18. Με σερί 7-0 θα ξεφύγουν πάλι οι Undertakers με σκορ 32-18, θα αντιδράσει όμως ο Κάζας με ένα τρίποντο για το 32-21. 34-21 θα κάνει ο Χατζημωράκης, 34-23 από τον Καστάνης, ενώ το ημίχρονο θα τελειώσει με επιμέρους 7-1 και σκορ 41-24.

Στο δεύτερο ημίχρονο το σκορ θα ανοίξει ο Συριανός, θα απαντήσει με τρίποντο ο Πανόπουλος και θα ευστοχήσει εκ νέου ο Συριανός για το 45-27. 0-6 σερί από τους Ρούκουnets και 45-33 το σκορ, 48-33 έπειτα από τρίποντο του Χατζημωράκη, απάντηση με νέο τρίποντο από τον Πανόπουλο και νέα απάντηση από τον Χατζημωράκη με ένα καλάθι και τον Σαμπάνη με μια βολή για το 51-36. 51-40 το σκορ έπειτα από καλάθια των Καστάνη και Αλεξίου και 54-40 από καλάθι του Σαμπάνη και βολή του Χατζημωράκη. Ο Αλεξίου θα κάνει το 54-42, ο Συριανός με 3 προσωπικούς πόντους θα κάνει το 57-52, ενώ το δεκάλεπτο θα κλείσει με 0-6 σερί των Ρούκουnets, με σκορ 57-48.

Το τέταρτο δεκάλεπτο θα ανοίξει ο Σαμπάνης με τρίποντο για το 57-51, με τους Undertakers να τρέχουν 7-0 σερί για το 64-51. Ο Ξαγοράρης θα πετύχει ένα καλάθι και ο Χατζημωράκης θα απαντήσει με jump-shoot για το 66-53. Οι Ρούκουnets θα τρέξουν ένα επιμέρους σκορ 2-10 και θα φέρουν το παιχνίδι στους 5 πόντους με σκορ 68-63. Το παιχνίδι θα τελειώσει με 6-0 σερί των Undertakers για το 74-63 φτάνοντας έτσι στη νίκη.