27.6%
12.5%
39.6%
32.0%

Στο 12-4 ανέβηκαν οι Undertakers κερδίζοντας με 63-74 τον Φωκιανό, καταφέρνοντας να ανατρέψουν ένα -7 στο τελευταίο πεντάλεπτο, κλείνοντας τον αγώνα με 3-21 σερί. Τεράστιο παιχνίδι από τον Καρνέση με 34 πόντους, ογκόλιθος στη ρακέτα ο Παπαγιάννης με 15 πόντους, 25 ριμπάουντ για τους νικητές που παρέμειναν στην 3η θέση της βαθμολογίας!

Το παιχνίδι ξεκίνησε με καλάθι του Παπαγιάννη που μπήκε ζεστός στον αγώνα, για να απαντήσουν ο Καρακατσάνης με τον Γκοτζαμάνη και τον Γρίβα για το 9-4 της ομάδας τους. Ο Παπαγιάννης σκόραρε ξανά ως το 11-8, με τον Καρακατσάνη να γράφει το 16-8 και τον Γκοτζαμάνη να φέρνει το ματς στο 18-8. Ο Καρνέσης μείωσε, με τον Παπαγιάννη να σκοράρει για το 18-12, πριν κλείσει η περίοδος από τον Γκοτζαμάνη και τον Μαρκάκη στο 20-14. Στο 2ο δεκάλεπτο ο Τατάκης μείωσε σε 21-16, με τον Γκοτζαμάνη να απαντά, αλλά τον Καρνέση και τον Μαρκάκη να βοηθούν τους Undertakers να πλησιάσουν σε 23-21. Ο Γκοτζαμάνης απάντησε ξανά, με τον Καρνέση να σκοράρει και τον Καλογεράκη να φέρνει την ομάδα του στο 27-23. Ο Φερεντίνος σκόραρε δύο φορές για το 29-25 και το 31-29, αφού όμως πρώτα στο ενδιάμεσο είχαν ισοφαρίσει ο Καρνέσης με τον Στερμάσι. Ο Στερμάσι ισοφάρισε ξανά, με τον Καρνέση να γράφει δύο συνεχόμενα τρίποντα για το 31-37. Ο Τζούρτος απάντησε ως το 36-37, αλλά ο Καρνέσης ήταν και πάλι εκεί, τρίποντο για το 36-40 στο ημίχρονο.

Στην 3η περίοδο ο Καρακατσάνης σκόραρε για το 40-40, με τον Παπαγιάννη να απαντά. Ο Τζούρτος με τον Παντελεάκη έφεραν το ματς στο 45-42, για να μειώσει ο Νομικός, 45-44. Ο Παντελεάκης έγραψε το 47-44, με τον Μαρκάκη να ισοφαρίζει με τρίποντο και τον Τζουρτο να τον μιμείται για το 50-47. Τα τρίποντα συνεχίστηκαν, Καρνέσης και Καρακατσάνης έγραψαν από ένα για το 53-51, με τον Κοπέλο να κλείνει το 3ο δεκάλεπτο στο 55-51 για την ομάδα του.

Στην 4η περίοδο ο Παπαγιάννης μείωσε σε 55-53, αλλά ο Φωκιανός απάντησε με τον Καλογεράκη και τρίποντο του Τσιώτση για το 60-53. Ο Παπαγιάννης ήταν και πάλι εκεί για το 60-55, με τον Καρνέση να βάζει 7 συνεχόμενους πόντους για το 60-62 της ομάδας του. Ο Μαρκάκης συνέχισε το σερί και ο Καρνέσης με νέο τρίποντο έγραψε το 60-67 για ένα 0-14 των Undertakers που ανέτρεψαν το σκηνικό του αγώνα. Το σερί διέκοψε ο Παντελεάκης με τρίποντο για το 63-67, αλλά ο Καρνέσης απάντησε με τον ίδιο νόμισμα και ο Τατάκης έκλεισε το ματς με 4 πόντους για το 63-74 της ομάδας του, που έκανε ένα τρομερό τελευταίο πεντάλεπτο στην αναμέτρηση με σκορ 3-21.

Για τους νικητές ο Καρνέσης είχε 34 πόντους, 4 ριμπάουντ, 4 ασίστ, 3 κλεψίματα με 7/18 τρίποντα, ο Παπαγιάννης είχε 15 πόντους, 25 ριμπάουντ (10 επιθετικά) με 7/15 δίποντα, ο Τατάκης είχε 10 πόντους, 6 ριμπάουντ, 7 ασίστ και ο Μαρκάκης 9 πόντους και 8 ριμπάουντ. Για τον Φωκιανό ο Καρακατσάνης είχε 15 πόντους, 5 ριμπάουντ, ο ΓΚοτζαμάνης 12 πόντους, 7 ριμπάουντ, ο Τζούρτος με τον Παντελεάκη από 10 πόντους.