0%
0%
0%
0%

Οι Undertakers κέρδισαν τους Carnavaliers με 40-57 για να ανέβουν στο 5-3 στον όμιλο, συνεχίζοντας να παλεύουν για μια θέση στην Dynamic.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με 0-11 για τους νικητές από τον Καπαντακη, τον Ζωγραφακη και τον Στερμασι, για να απαντήσει ο Παυλιδης. Ο Καπαντακης με τον Ασπιωτη έφεραν την ομάδα τους στο 2-17, με το δεκάλεπτο να κλείνει από τον Ανδρικο στο 4-17. Στη 2η περίοδο ο Ανδρικος με τον Παυλιδη μείωσαν σε 14-19, για να έρθουν ο Καπαντακης με τον Κρητικο για το 14-23. Ο Καραμαλης με τον Δεληγιαννη απάντησαν για το 19-23, με τον Ασπιωτη να φέρνει το ματς στο 19-26, για να κλείσει το ημίχρονο από Καλογηρο και Ανδρικο στο 24-26. Στην επανάληψη ο Νομικος με τον Καπαντακη έγραψαν το 24-31, με τον Μαυροματη να απαντά. Ο Ζωγραφακης σκόραρε για το 26-35 της ομάδας του, με τον Ανδρικο να μειώνει σε 29-35 και 31-37. Ο Στερμασι με τον Ασπιωτη έφεραν το ματς στο 31-46, για να μειώσει ο Μαρινης σε 33-46 λίγο πριν το 30ο λεπτό. Στην 4η περίοδο ο Ασπιωτης έγραψε το 33-48, με τον Καραμπατζακη να απαντά, 35-48. Ο Καπαντακης έφερε το ματς στο 35-50, με τον Ανδρικο να σκοράρει για το 38-52, πριν έρθουν ο Καπαντακης με τον Νομικο για το 38-57 λίγο πριν τη λήξη του αγώνα.

Τα λάθη ήταν 14-4 στο ματς, τα κλεψίματα 1-9 και οι ασίστ 4-10. Στα ριμπάουντ οι Carnavaliers είχαν τον πρώτο λόγο, 45-41 με 15-15 τα επιθετικά, με τους νικητές να έχουν 4/23 τρίποντα και τους Carnavaliers 4/20. Στα δίποντα οι Carnavaliers είχαν 29% και οι Undertakers 40%.

Σε ατομικό επίπεδο για τους νικητές ο Καπαντακης είχε 18 πόντους, 7 ριμπάουντ, 2 κλεψίματα, ο Ασπιωτης 15 πόντους, 9 ριμπάουντ, ο Στερμασι 9 πόντους, 10 ριμπάουντ, 3 ασίστ, 3 κλεψίματα, ο Νομικος 7 πόντους, 7 ριμπάουντ. Για τους Carnavaliers ο Ανδρικος είχε 20 πόντους, 3 ριμπάουντ.