16.1%
82.4%
45.9%
53.8%

Οι Undertakers έσπασαν το αήττητο τον Dirtus Bologna 81-80, με τον Φωτόπουλο να χάνει το σουτ 1 δευτερόλεπτο πριν το φινάλε. Γρυπάρης και Χριστόπουλος πέτυχαν 32 και 38 πόντους για τις ομάδες του.MVP του αγώνα ο Παπαγιάννης με 16 πόντους,22 ριμπάουντ(15-7),2 ασίστ και 1 κλέψιμο.
Οι Dirtus ξεκίνησαν με 0-7 με τρίποντο του Χαλκιά ,ασίστ του Τόλια το καλάθι ο Δαμίγος και ύστερα από κλέψιμο ο Χριστόπουλος το καλάθι .Ο Παπαγιάννης με 2/2 βολές το 2-7 για τους Undertakers.Ο Χριστόπουλος με σουτ το 2-9 .Ο Παπαγιάννης με σουτ και ο Γρυπάρης με λει-απ για το 6-9.Κάτω από την ρακέτα ο Τόλιας πέτυχε το 6-11.Με γκολ φάουλ ο Γρυπάρης μείωσε 9-11.Ο Χριστόπουλος με 2/2 βολές το 9-13.Με λει-απ ο Stermasi έγραψε το 11-13.Ο Τόλιας απάντησε με σουτ από την γωνία για το 11-15.Σερί 8-0 για τους Undertakers για το 19-15 με λει-απ και 2/2 βολές του Γρυπάρη και στον αιφνιδιασμό με καλάθια ο Νομικός και ο Stermasi.Απο το High post ο Σαράντου μείωσε 19-17.Το δεκάλεπτο τελείωσε 21-17 με λει-απ ο Καπαντάκης.

Δεύτερο δεκάλεπτο και ύστερα από επιθετικα ριμπάουντ ο Παπαγιάννης για τους Undertakers και ο Χριστόπουλος από τους Dirtus έγραψαν το 23-19. Ο Κοντίνος έγραψε το 25-19.Τρίποντο και σουτ από τον Σαράντου για το 25-24.Ο Καρνέσης μοίρασε την ασίστ και ο Γρυπάρης σκόραρε το 27-24.Η“μπομπίτα”του Σαράντου και οι 2/2 βολές του Τόλια για το 27-28.Από το High post ο Παπαγιάννης και με λει-απ και 2/2 βολές του Γρυπάρη έγινε το 33-28.Ο Χριστόπουλος μείωσε σε 33-32.΄Υστερα από επιθετικό ριμπάουντ ο Stermasi έγραψε το 35-32.Για να ισοφαρίσει ο Χριστόπουλος 35-35.Στον αιφνιδιασμό ο Γρυπάρης έκανε το 37-35 .Η περίοδος τελείωσε 37-39 με καλάθια του Χριστόπουλου και Φωτόπουλου.

Τρίτο δεκάλεπτο και σερί 10-0 για τους Undertakers 47-39 με τρίποντο ,δίποντο και 1/2 βολές του Γρυπάρη και 4 πόντους του Παπαγιάννη.Ο Δαμίγος με λει-απ μείωσε 47-41 για τους Dirtus . Ο Καπαντάκης πατώντας την γραμμή του τρίποντου για το 49-41.Από την γωνία ο Τόλιας πέτυχε το 49-43.Γρυπάρης με τρίποντο το 52-43.Ο Φωτόπουλος ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ και ο Σαράντου με τρίποντο έγραψαν το 52-48. Με 1/2 βολές του Γρυπάρη το 53-48.Ο Χριστόπουλος,Σαράντου και ο Τόλιας το προβάδισμα 53-54.Ο Stermasi και ο Παπαγιάννης έγραψαν το 57-54.Το δεκάλεπτο τελείωσε με 5 πόντους του Χριστόπουλος για το 57-59.

Τελευταία περίοδος και ο Χριστόπουλος με coast to coast για το 57-61.Καρνέσης την ασίστ και ο Κοντίνος το 59-61.Ο Χριστόπουλος σκόραρε το 59-63.Ο Γρυπάρης στον αιφνιδιασμό για το 61-63.Ξανά ο Χριστόπουλος σκάραρε με σουτ για τους Dirtus το 61-65.Το τρίποντο του Καρνέση μετά από 13 άστοχα για το 64-65.Ο Φωτόπουλος είχε 2/2 βολές για το 64-67.Ο Καρνέσης με νέο τρίποντο την ισοπαλία 67-67.Ο Χριστόπουλος σκόραρε 4 πόντους για το 67-71.Νέα Ισοπαλία 71-71 με γκολ φάουλ ο Γρυπάρης και με 1/2 βολές του Καπαντάκη.Στον αιφνιδιασμό ο Χριστόπουλος έγραψε το 71-73.Ο Καπαντάκης από τα 7 μέτρα αρχικά ισοφάρισε 73-73 ο Νομικός με τρίποντο και ο Γρυπάρης με λει-απ για το 78-73 (2:13) .Οι ομάδες άστοχες και όλα κρίθηκαν στα τελευταία  δευτερόλεπτα.Ο Χριστόπουλος με 2/2 βολές μείωσε 78-75(0:34).Ο Καπαντάκης είχε 1/2 βολές (0:31) το 79-75 για τους Undertakers .Ο Δαμίγος γρήγορο καλάθι το 79-77 για τους Dirtus (0:25). Στις βολές ο Stermasi και με 2/2 βολές το 81-80(0:17). Το τρίποντο του Σαράντου (0:12) για το 81-80.Ο Γρυπάρης (0:06)στις βολές άστοχος ,επιθετικό ριμπάουντ του Παπαγιάννη ,έδωσε στον Γρυπάρη, το τρίποντο που επιχείρησε ήταν airball. Χρόνος (0:01,1),στην επαναφορά οι Dirtus δεν κατάφεραν να σκοράρουν και το ματς τελείωσε με νικητές τους Undertakers με 81-80.

Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Γρυπάρης με 32 πόντους,6 ριμπάουντ,6 ασίστ και 2 κλεψίματα, ο Stermasi με 10 πόντους,7 ριμπάουντ,1 ασίστ και 1 κλέψιμο και ο Καπαντάκης με 8 πόντους,5 ριμπάουντ ,3 ασίστ και 1 κλέψιμο.

Για τους ηττημένους ξεχώρισαν ο ασταμάτητος Χριστόπουλος 38 πόντους,6 ριμπάουντ,2 ασίστ και 4 κλεψίματα,ο Σαράντου με 17 πόντους ,3 ριμπάουντ,1 ασίστ και 1 κλέψιμο και ο Τόλιας με 10 πόντους,10 ριμπάουντ 4 ασίστ και 1 κόψιμο.