35.1%
61.5%
44.4%
18.2%

Σε ένα ματς όπου οι Partouzan είχαν κατέβει μόνο 5, οι Undertakers πήραν τη νίκη δύσκολα με 76-79. MVP του αγώνα ο διαστημικός Καρνέσης με 32 πόντους, 4 ριμπάουντ και 13 ασίστ.

Στην πρώτη περίοδο οι Partouzan μπήκαν πολύ δυνατά επιθετικά, όμως στα αμυντικά τους δεν ήταν τόσο καλοι, με τον Καρνέση να τους χτυπάει είτε με σουτ, είτε με ασίστ. Το 0-3 έγινε από τον Γρυπάρη. Ο Κοντομίχαλος απάντησε με ένα 4-0 για το 4-3 και ξανά τρίποντο οι Undertakers με τον Καρνέση για το 4-6. Ένα 7-0 ακολούθησε από Καραδήμα, Λεκό και Λεβαντή για το 11-6, για να ερθει ένα 0-6 από Νομικό και Καρνέση για το 11-12. Σε 12-12 ισοφάρισε ο Καρατζάς με μια βολή, για να ακολουθήσουν 2 τρίποντα από τον Καρνέση για το 12-18. Άλλο ένα καλό σερί (7-0) από Λεκό, Καρατζά και Καραδήμα έβαλε μπροστά τους Partouzan με 19-18, με τον Στερμασι να απαντάει με ένα δικό του 0-4 και να βάζει μπροστά τους Undertakers στο πρώτο δεκάλεπτο με 19-22.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο το σενάριο ήταν παρόμοιο. Οι Undertakers συνέχισαν την ευστοχία τους στα μακρινά σουτ, μεγάλωσαν λίγο τη διαφορά, αλλά όχι τόσο ώστε να σκοτώσουν τους πολύ μαχητικούς Partouzan. Ο Κοντομίχαλος ισοφάρισε σε 22-22 και ο Καρνέσης απάντησε για το 22-24. Το 24-24 γράφτηκε από τον Καρατζά. Ξανά ο Καρνέσης δίνει λύση για το 24-27, με τον Κοντίνο να βάζει και ένα διποντο για το 24-29. Ο Κοντομίχαλος με γκολ φάουλ για το 27-29, για να έρθει ένα 0-9 από Καπαντάκη, Καρνέση και Μαρκάκη για το 27-38. Ανάσα στους Partouzan έδωσε ο Λεβαντής που μείωσε σε 31-38, όμως ο Καρνέσης έστειλε ξανά σε διψηφιο τη διαφορά με τρίποντο για το 31-41. Καρατζάς και Κοντομίχαλος μειωσαν στους 6(35-41), όμως τον τελευταίο λόγο για το ημίχρονο τον είχε ο Μαρκάκης που έγραψε το 35-43.

Στην τρίτη περίοδο οι Undertakers προσπάθησαν να σκοτώσουν την Partouzan, όμως οι συμπαίκτες του Καραδήμα έκαναν ένα καλό σερί όταν ένιωσαν να ξεφεύγει το ματς και το μάζεψαν. Ο Καπαντάκης ξεκίνησε με 0-4 την περίοδο για το 35-47. Σε 37-47 μείωσε ο Κοντομίχαλος, αλλά ο Γρυπάρης απάντησε με τρίποντο για το 37-50. Ξανά δύο πόντοι από τον Κοντομίχαλο για το 39-50 και καλάθι από τον Κοντίνο αυτή τη φορά για το +13 των Undertakers (39-52). Ένα 6-0 του Κοντομίχαλου πήγε το σκορ στο 45-52, με τον Κοντίνο να δίνει ξανά λύση για το 45-54. Σε 48-54 μείωσε με τρίποντο ο Λεκός, για να ακολουθήσει ένα 0-4 από Μαρκάκη και Νικολαΐδη για το 48-58 που έβαλε ξανά μπροστά με 10 τους Undertakers. Η απάντηση των Partouzan ήταν ένα 8-0 από τους Λεκό και Καρατζά που μείωσε τη διαφορά στους 2(56-58). Το 56-61 γράφτηκε από τον Γρυπάρη, ο Λεβαντής μείωσε σε 57-61 και ο Μαρκάκης πρόσθεσε ενα τρελό τρίποντο στο buzzer για να κλείσει η περίοδος με 57-64.

Στη τελευταία περίοδο οι Undertakers έμοιαζαν να έχουν τον έλεγχο του σκορ και του ρυθμού, όμως δεν υπολογιζαν τον Λεκό που έκανε ένα ξέσπασμα στο τελευταίο λεπτό και παραλίγο να κλέψει το ματς. Ο Κοντομίχαλος μείωσε σε 59-64, άμεση απάντηση όμως από τον Νικολαΐδη για το 59-66. Γκολ φάουλ ο Λεβαντής για το 62-66,με απάντηση από Καρνέση αυτή τη φορά για το 62-68. Ο Λεκός μείωσε σε 65-68 και ο Καρνέσης απάντησε με έμμεσο τρίποντο για το 65-71. Κοντομίχαλος και Καρατζάς μειωσαν σε 68-71. Σε εκείνο το σημείο ήρθε ένα ξέσπασμα από τους Γρυπάρη, Νομικό και Στερμασι που έβαλαν από ένα καλάθι για το 68-77. Σε 72-77 μείωσαν οι Κοντομίχαλος και Λεκός, για να γράψει το 72-79 ο Στερμασι 1.16 πριν το τέλος. Εκεί που οι Undertakers νόμιζαν ότι το ματς είχε καθαρίσει ο Λεκός έβαλε γρήγορα δύο σουτακια και μείωσε σε 76-79 40″ πριν το τέλος. Στην επόμενη επίθεση ο Γρυπάρης έφαγε χρόνο, πήγε για lay up προς τη λήξη της επίθεσης, αστοχησε και το ριμπάουντ το πήρε ο Λεβαντής που έδωσε αμέσως μπάλα στον Λεκό. Εκείνος έτρεξε γρήγορα μέχρι απέναντι σηκώθηκε για τρεις, αλλά ήταν αστοχος. Ο Στερμασι πήρε το ριμπάουντ και έδωσε στον Καρνέση ο οποίος έξυπνα πέταξε την μπάλα σε ελεύθερο συμπαίκτη με αποτέλεσμα οι Partouzan να μην προλάβουν να κάνουν φάουλ για να σταματήσει ο χρόνος και να χάνουν με 76-79.

Πέρα από τον Καρνέση, καλό ματς έκαναν και οι Γρυπάρης και Καπαντάκης. Για τους Partouzan πολύ καλό ματς έκαναν οι Κοντομίχαλος και Λεκός.