22.2%
80.0%
40.4%
38.5%

Στα θετικά αποτελέσματα επέστρεψαν οι Ρουκουnes του Πανόπουλου, αφού επικράτησαν με 66-76 των Utah Stars στην 14η στροφή του φετινού πρωταθλήματος. Οι δύο ομάδες ήταν αρκετά κοντά μέχρι τα μισά της 2ης περιόδου, οι Ρουκουnes πήραν ένα προβάδισμα ασφαλείας μέχρι και τα τελευταία λεπτά, όπου οι Utah Stars έκαναν την αντεπίθεσή τους, την οποία όμως δεν ολοκλήρωσαν, αφού οι νικητές βρήκαν ξανά τα πατήματά τους, πήραν τη διαφορά που ήθελαν, καλύπτοντας και την ήττα του πρώτου γύρου.

Έναρξη του παιχνιδιού, με τον Μανωλιά να ανοίγει το σκορ με δίποντο και τον Κουρεντζή να απαντά με τον ίδιο τρόπο για το αρχικό 2-2. Στη συνέχεια, οι Utah Stars με 2 δίποντα των Ιωαννίδη και Μαργέλλο θα κάνουν το 6-2, οι Ρούκουnes θα μειώσουν με 3 βολές των Νεαμονιτό και Μουρίκη στο 6-5, για να απαντήσει ο Λιάπης με δίποντο διαμορφώνοντας έτσι το 8-5 του ματς. Εκεί, ο Κουρεντζής με δίποντο μείωσε εκ νέου στον πόντο και το 8-7, ο Ιωαννίδης με γκολ-φάουλ απάντησε για το 11-7, όμως ένα σερί 1-7 από τους Μουρίκη, Νεαμονιτό και Τραυλό έδωσε το προβάδισμα στους Ρούκουnes για το 12-14 του παιχνιδιού. Με 2 βολές του Ιωαννίδη, οι Utah Stars ισοφάρισαν στο 14-14, ενώ το δεκάλεπτο σφράγισε με δίποντο ο Νεαμονιτός, κάνοντας έτσι το 14-16 της περιόδου.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, οι Ρούκουnes με τρίποντο του Ασβεστά θα κάνουν το 14-19, οι Utah Stars με ένα μίνι σερί 6-3 θα θα μειώσουν στο 20-22, ενώ ο Μεγάλος με δικό του δίποντο, έκανε το 20-24 του παιχνιδιού. Στη συνέχεια, ο Μαργέλλος με 2 βολές θα κάνει το 22-24, ο Ασβεστάς με δική του βολή θα γράψει το 22-25, ενώ ο Ιωαννίδης με δικό του καλάθι, μείωσε στο 24-25. Εκεί, ένα σερί των Ρούκουnes 2-8 θα κάνει το 26-33, ο Χουντής με βολή και ο Μαργέλλος με δίποντο θα μειώσουν στο 29-33, όμως ο Νεαμονιτός με δίποντο και τρίποντο, έγραψε το 29-38 του ματς. Το πρώτο ημίχρονο, σφράγισαν με ένα μικρό σερί 4-3 οι Utah Stars, κλείνοντας το πρώτο μισό στο 33-41.

Στην επιστροφή των δύο ομάδων από τα αποδυτήρια, ο Χουντής με δίποντο μείωσε στο 35-41, ο Νεαμονιτός απάντησε με τον ίδιο τρόπο για το 35-43, ενώ ο Ιωαννίδης με δικό του καλάθι, έκανε το 37-43. Στη συνέχεια, ένα σερί 3-9 των Ρούκουnes θα διαμορφώσει το 40-52, ο Μανωλιάς με δίποντο θα μειώσει στο 42-52, ενώ ένα νέο σερί 3-7 των Ρούκουnes θα πάει τη διαφορά στους 14 και το 45-59. Το τρίτο δεκάλεπτο, θα σφραγίσουν οι Utah Stars με δικό τους σερί 8-2, κλείνοντας την περίοδο στο 53-61.

Στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο, ο Μαργέλλος με τρίποντο έκανε το 56-61, ο Νεαμονιτός με δίποντο θα κάνει το 56-63, ενώ ο Δεγγεστίνος με τον ίδιο τρόπο, διαμόρφωσε το 58-63 του ματς. Στη συνέχεια, ο Νεαμονιτός με νέο καλάθι θα κάνει το 58-65, οι Utah Stars θα μειώσουν στα τελευταία λεπτά με ένα σερί 8-3 στο 66-68, όμως οι Ρούκουnes κράτησαν το προβάδισμα και με 4 απανωτά δίποντα, έκλεισαν το ματς στο τελικό 66-76.

MVP της αναμέτρησης ο τρομερός Δημήτρης Τραυλός ο οποίος σημείωσε 15 πόντους, ενώ παράλληλα είχε και 18 ριμπάουντ, 2 ασίστ, 1 κλέψιμο και 2 τάπες, φτάνοντας έτσι τους 28 βαθμούς στο ranking. Από κοντά με υψηλό efficiency και οι Νεαμονιτός και Μουρίκης, ενώ από τους Utah Stars ξεχώρισαν οι Μανωλιάς και Ιωαννίδης.