25.0%
85.7%
23.2%
18.2%

Χωρίς να αντιμετωπίσουν ιδιαίτερα προβλήματα, οι Utah Stars κατάφεραν να επιβληθούν των Boomers με το ευρύ 68-38, σε ένα ματς στο οποίο από την αρχή οι νικητές είχαν το προβάδισμα. Οι Boomers κατέβηκαν με πολλές ελείψεις και δεν μπόρεσαν να κάμψουν την αρμάδα των Utah Stars, οι οποίοι ανέβηκαν στον βαθμολογικό πίνακα στο 12-4.

Έναρξη του παιχνιδιού, με τους Utah Stars να μπαίνουν πολύ δυναμικά στο παιχνίδι με ένα αρχικό 9-0 από τους Μήτρου, Δαγρέ και Ιωαννίδη και τον Λυτσάκη να ανοίγει λογαριασμό για τους Boomers με δίποντο για το 9-2. Οι Utah Stars με ένα ακόμα σερί 7-0 θα ανοίξουν τη διαφορά στο 16-2, ενώ οι Boomers με 2 δίποντα των Δάσκαλο και Δασκαλάκη να μειώνουν σε 16-6. Το πρώτο δεκάλεπτο θα σφραγίσει ένα τρίποντο του Ιωαννίδη και ένα δίποντο του Χουντή για το 21-6 των Utah Stars στην περίοδο.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, οι Boomers με ένα σερί 2-5 θα μειώσουν σε 23-11, με τον Μήτρου να απαντά με δίποντο για το 25-11 των Utah Stars. Στη συνέχεια, ο Δασκαλάκης με 2/2 βολές θα μειώσει σε 25-13, οι Utah Stars με νέο σερί 12-2 θα ανοίξουν την ψαλίδα της διαφοράς στους 22 για το 37-15, με τον Δάσκαλο να μειώνει με δικό του δίποντο στους 20 πόντους, με το σκορ το 37-17.

Στην επιστροφή των δύο ομάδων από τα αποδυτήρια, οι Boomers με γκολ-φάουλ του Δασκαλάκη θα μειώσει σε 37-20, με τον Ιωαννίδη να απαντά με δίποντο για το 39-20 και τον Δασκαλάκη με τον ίδιο τρόπο να κάνει το 39-22. Στη συνέχεια, οι Utah Stars με ένα σερί 7-2 θα κάνουν το 46-24, ο Δάσκαλος με δίποντο θα μειώσει σε 46-26, ενώ το δεκάλεπτο θα σφραγίσει το 3ο δεκάλεπτο με το σκορ στο 49-26.

Στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο, με τρίποντο του Δάσκαλου, οι Boomers θα μειώσουν σε 49-29, οι Utah Stars με ένα σερί 11-2 θα κάνουν το 60-31, με τον Κεραμυδά να μειώνει με δίποντο σε 60-33. Εκεί, ο Μανωλιάς με τρίποντο θα κάνει το 63-33, ο Κασιώτης με τον ίδιο τρόπο θα απαντήσει για το 64-36, ο Φόρτης με δύσκολο σουτ θα κάνει το 65-36, με τον Δάσκαλο να μειώνει με δικό του δίποντο σε 65-38. Το ματς θα σφραγίσει με εύστοχο τρίποντο ο Γεωργίου, κλείνοντας το ματς στο 68-38.

Το βραβείο του MVP της αναμέτρησης μοιράστηκαν ο Γαλάνης και ο Ιωαννίδης, με τον πρώτο να σημειώνει 16 πόντους, ενώ παράλληλα είχε και 10 ριμπάουντ, 5 ασίστ, 1 κλέψιμο και 1 τάπα και τον Ιωαννίδη να σταματά στους 11 πόντους, με 8 ριμπάουντ, 6 ασίστ και 3 κλεψίματα, φτάνοντας έτσι και οι 2 τους 25 βαθμούς στο ranking.
Από κοντά με υψηλό efficiency και ο Μήτρου, ενώ από τους Boomers ξεχώρισαν οι Κασιώτης και Δάσκαλος.