29.4%
66.7%
23.1%
33.3%

Άνετη νίκη κατάφεραν να πάρουν στην καλοκαιρινή τους πρεμιέρα οι Utah Stars, οι οποίοι επέβαλαν τον ρυθμό τους από το πρώτο δεκάλεπτο του αγώνα κόντρα στην Remal Madri και δεν άφησαν πολλά περιθώρια καθώς η διαφορά ήταν διψήφια στο μεγαλύτερο μέρος του παιχνιδιού, με τη νίκη να πηγαίνει στους παίχτες του Γιάννη Φόρτη με 70-50. MVP της αναμέτρησης αναδείχθηκε ο Γιάννης Μπεκιάρης με 10 πόντους, 17 ριμπάουντ, 2 ασίστ, 1 κλέψιμο και 7 τάπες.

Στο πρώτο δεκάλεπτο ο Μαργέλλος με τρίποντο άνοιξε το σκορ στο ματς για τους Utah Stars, ο Μανίνας απάντησε και ισοφάρισε σε 3-3 για τους Remal Madri, 8-3 με 5-0 σερί οι Μαργέλλος και Μενάγιας, 8-5 από τον Καμπούρη, 11-5 με τρίποντο του Χουντή, 11-8 με ένα καλάθι του Αθανασιάδη και μια βολή του Ιφτιχάρ, 19-8 με 8-0 σερί οι Λιάπης, Μενάγιας και Μαργέλλος, 19-13 με 0-5 απάντηση οι Διαμαντόπουλος και Ιφτιχάρ, 26-13 με νέο σερί οι Utah Stars με τους Μενάγια και Δεγγεστίνο, με τον Μανίνα να απαντά με δίποντο λίγο αργότερα και να γράφει το τελικό 26-15 της πρώτης περιόδου.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο Μαργέλλος σκόραρε για το 28-15, 28-18 με τρίποντη απάντηση του Ιφτιχάρ, 32-18 με ένα καλάθι του Μπεκιάρη και ένα του Μαργέλλου, 32-20 από τον Καμπούρη, 35-20 με ένα καλάθι του Ιωαννίδη και μια βολή του Μαργέλλου και δίποντη απάντηση του Αθανασιάδη για το τελικό 35-22 του ημιχρόνου.

Στο τρίτο δεκάλεπτο ο Μπεκιάρης σκόραρε για το 37-22, ο Μανίνας μείωσε σε 37-24, 43-24 με 6-0 σερί οι Χουντής, Μπεκιάρης και Δεγγεστίνος, 43-28 με δύο βολές του Αθανασιάδη και ένα καλάθι του Καμπούρη, 45-28 ο Μπεκιάρης, 45-32 οι Αθανασιάδης και Ιφτιχάρ, 49-32 με ένα καλάθι του Μπεκιάρη και ένα του Ιωαννίδη, για να ακολουθήσει ίδια απάντηση από τους Ιφτιχάρ και Αθανασιάδη για το τελικό 49-36 της τρίτης περιόδου.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο ο Καμπούρης μείωσε σε 49-38, 62-38 με 13-0 σερί οι Λιάπης, Μαργέλλος και Μενάγιας, 62-41 ο Ιφτιχάρ, 64-41 με βολές του Λιάπη, 64-44 με τρίποντο του Μανίνα, 66-44 ο Δεγγεστίνος, 66-46 από τον Καμπούρη, 70-46 με ένα καλάθι του Δεγγεστίνου και ένα του Μαργέλλου και απάντηση των Καμπούρη και Ιφτιχάρ για το τελικό 70-50 του παιχνιδιού.

Για τους Utah Stars, πέρα από τον Μπεκιάρη, πολύ καλό ματς έκανε και ο Μαργέλλος με 22 πόντους, 8 ριμπάουντ, 7 ασίστ και 4 κλεψίματα. Για την Remal Madri ξεχώρισε ο Ιφτιχάρ με 16 πόντους, 5 ριμπάουντ, 8 ασίστ και 6 κλεψίματα.