7.7%
60.0%
27.8%
18.5%

Οι Vintage Hoopers πέρασαν και το εμπόδιο των Souvlakers, παίρνοντας νίκη με 41-54. MVP του αγώνα ήταν ο Μέης ο οποίος είχε 22 πόντους, 4 ριμπάουντ και 2 κλεψίματα.

Στην πρώτη περίοδο οι δύο ομάδες δεν πατουσαν καλά στο παρκέ, με αποτέλεσμα το σκορ να μείνει σε αρκετά χαμηλό επίπεδο. Με ένα σερί 0-4 ξεκίνησαν οι Vintage με τους Πανούση και Μέη να βάζουν από ένα καλάθι. Σταματίου και Κωστής απάντησαν με ένα 4-0 για τους Souvlakers και ισοφάρισαν το ματς σε 4-4. Ακόμη ένα 0-4 για τους Vintage, αυτή τη φορά με τον Γεράνιο τους έδωσε προβάδισμα με 4-8. Οι Souvlakers με ένα καλάθι του Μοσχίδη και μια βολή του Σταματίου πήραν προβάδισμα, αλλά Ο Πανούσης λίγο αργότερα το πήρε πίσω, γράφοντας παράλληλα και το τελικό 9-10 της περιόδου.

Στην δεύτερη περίοδο οι Vintage Hoopers βρήκαν ρυθμό και με μπροστάρη τον Μέη κατάφεραν να πάρουν διψηφια διαφορά στο τέλος του ημιχρόνου. Ο Βάσσης ξεκίνησε την περίοδο με εύστοχο τρίποντο δίνοντας το προβάδισμα στους Souvlakers με 12-10, με τον Παππά όμως να ισοφαρίζει λίγο αργότερα σε 12-12. Ο Τζανής έγραψε το 14-12. Σε εκείνο το σημείο οι Vintage Hoopers άρχισαν να πατάνε καλύτερα. Με τον Μέη και τον Γερανιο έκαναν ένα 0-7 και πήραν προβάδισμα με 14-19. Ο Σταματίου έβαλε ένα τρίποντο και σταμάτησε το σερί τους, σημειώνοντας το 17-19. Ακολούθησε όμως άλλο ένα 0-5 από τον Μέη, με το σκορ να πηγαίνει στο 17-24. Ο Βάσσης με μια βολή έγραψε το 18-24, όμως και πάλι οι Vintage Hoopers έκαναν ένα 0-4, που τους έδωσε για πρώτη φορά στο παιχνίδι διψήφια διαφορά (18-28). Ο Μαυρομάτης μείωσε σε 20-28, όμως λίγο αργότερα οι Vintage έβαλαν ένα καλάθι και σημείωσαν το τελικό 20-30 του ημιχρόνου.

Η τρίτη περίοδος του αγώνα ήταν αντίστοιχη με την πρώτη. Οι δύο ομάδες έδειχναν να μη μπορούν να βρουν ρυθμό, αλλά αυτό ήταν κάτι που συμφερε τους Vintage Hoopers οι οποίοι είχαν πάρει ένα καλό προβάδισμα. Ο Αργυρόπουλος έκανε το 20-32, αλλά οι Souvlakers αντεδρασαν με ένα 5-0 και μειωσαν γρήγορα σε 25-32. Ο Μασοκώστας δεν επέτρεψε να πέσει κι άλλο η διαφορά. Έβαλε ένα καλάθι και σημείωσε το 25-34, με τον Μαυρομάτη να βάζει μια βολή λίγο μετά και να σημειώνει το 26-34. Ο Γεράνιος έβαλε ένα διποντο και ανέβασε και πάλι τη διαφορά στους 10(26-36), με τους Souvlakers να κάνουν ένα 4-0 με τους Τζανή, Σταματίου και Μαυρομάτη και να μειώνουν σε 30-36. Το τελικό 30-38 της περιόδου το έγραψε ο Μασοκώστας.

Στην τέταρτη περίοδο οι Vintage Hoopers μπήκαν αποφασισμένοι. Έπνιξαν τους Souvlakers, οι οποίοι δεν μπόρεσαν να αντιδρασουν. Ο Μαυρομάτης έβαλε το πρώτο καλάθι της περιόδου και μείωσε σε 32-38, με τους Vintage να τρέχουν ένα 0-8 με τους Μέη και Αργυρόπουλο να βάζουν τους πόντους αυτούς (32-46). Ο Σταμπολτζής μείωσε σε 34-46, για να ακολουθήσει άλλο ένα σερί από τους Vintage Hoopers. Το 0-7 έφτασε αυτό το σερί με τους Καπατο και Μέη να βάζουν τα καλάθια και να σημειώνουν το 34-53. Βάσσης και Μοσχίδης μειωσαν σε 39-53. Το τελικό 41-54 γράφτηκε από μια βολή του Δανιηλίδη και ένα καλάθι του Μαυρομάτη.

Πέρα από τον Μέη, καλό ματς έκαναν και οι Γεράνιος και Αργυρόπουλος. Για τους Souvlakers καλή εμφάνιση Σταματίου, Μαυρομάτης και Σταμπολτζής.