13.3%
59.3%
31.3%
24.0%

Mόνοι στην κορυφή οι  Vintage Hoopers μετά την νίκη κόντρα στους Buzzer Beeres με σκορ 62-54.

Οι Vintage Hoopers αφού σκόραραν στην πρώτη επίθεση του ματς με τον Μέη και αφού δέχτηκαν τρίποντο από τον Σίτο έκαναν ένα ξέσπασμα 14 πόντων! Στο διάστημα αυτό είχαν ως highlights 2 τρίποντα του Μασοκώστα και ένα καλάθι του ιδίου μετά από έξυπνη λόμπα πάσα του Καρίνου .Ωστόσο και οι αντίπαλοι έκαναν ένα σερί 8-0 μεζεύοντας σημαντικά την διαφορά . Ο Παλαμιδάς έβαλε ντράιβ και τρίποντο από τα 7 μέτρα, ενώ έβγαλε και πάσα αιφνιδιασμού μετά από κλέψιμο στον Στραβομύτη(11-16). Ο Οικονόμου έκανε ωραίο μπλοκ 1.20 πριν τη λήξη του δεκαλέπτου. Το 13-20 το έγραψε ο Μασοκώστας μετά από επιθετικό ριμπάουντ.

Το δεύτερο δεκαλεπτο ξεκίνησε με τάπα από τον Πανούση και δύο βολές του Κοτοπούλη. Ο Χασάν όμως με τρίποντο έκανε το 16-22, ενώ λίγο αργότερα ο Πολυχρόνης βρήκε και αυτός σκορ από τα 6,75 για το 37-45. Το 39-47 έκανε ο Αργυρόπουλος μετά από ωραία no look pass του Μασοκώστα. (43-47)

Ο Μασοκώστας μπήκε και πάλι στο παρκέ σε τρομερή κατάσταση. Οι Μανδράνης και Μέης έκλεψαν και μοίρασαν ασίστ σε αυτόν για 2 σερί πετυχημένους αιφνιδιασμούς. Στην επόμενη φάση αυτός μοίρασε και έκλεψε για να σκοράρει ο Μανδράνης φτάνοντας έτσι στο σκορ στο 26-41. Ο Οικονόμου από την άλλη έκανε το μπλοκ όμως και ο Κουνάδης σκόραρε και πάλι από τα 6,75 για το 29-41. Ο Μέης όμως βρήκε και πάλι επαφή με το αντίπαλο καλάθι-ντράιβ- για το 32-43. Ο Παλαμιδάς έβγαλε ωραία πάσα και ο Παλατζάς τελείωσε άρτια τον αιφνιδιασμό(34-43) και λίγο αργότερα ο Πολυχρόνης σκόραρε και άλλο τρίποντο για το 37-45.  Η περίοδος έληξε με κλέψιμο και αιφνιδιασμό του ίδιου παίκτη.(43-47)

Η συνεργασία Παλαμιδάς- Παλατζάς πήγε να κλέψει την νίκη στο τελευταίο δεκάλεπτο. Αρχικά ο Παλαμιδάς έβγαλε ωραία no look pass στον συμπαίκτη του για το 45-49, ενώ ακολούθησαν ακόμα 2 όμοιες περιπτώσεις-με σκαστή πάσα και στήθους- για να φτάσει η διαφορά στον -2 ,49-51.Ο Πανούσης όμως έβαλε μία βολή και ο Μέης στη συνέχεια έκανε ένα σερί 5 πόντων για το 49-57. Οι βολές των δύο παικτών από τους Buzzer Beeres ροκάνισαν την διαφορά έως το 52-57 με τον Μέη να συνεχίζει το σόου προσθέτοντας ακόμα 5 πόντους και δίνοντας το +10 στην ομάδα του(52-62). Ο Αγώνας έληξε 54-62 μετά τις 2 βολές του Οικονόμου.

MVP ο Μέης με 20+ σε πόντους και ριμπάουντς(!), ενώ ο Μασοκώστας πρόσθεσε 18 πόντους με τρομερό πρώτο δεκάλεπτο. Για τους Buzzer Beeres οι Παλατζάς και Πολυχρόνης σκόραραν λίγο παραπάνω από μια ντουζίνα πόντους ο καθένας.