20.7%
71.4%
35.6%
18.2%

Οι Miami Heal κόντραραν στα ίσα τους Vintage Hoopers όσο είχαν ανάσες, όμως ο Μέης και η παρέα του έκαναν εξαιρετικό τελευταίο δεκάλεπτο και τελικά κέρδισαν σχετικά εύκολα με 62-49. MVP του αγώνα ήταν ο Μάκης Μέης με 21 πόντους, 18 ριμπάουντ και 2 κλεψίματα.

Από την πρώτη περίοδο το παιχνίδι είχε ωραίο ρυθμό, σε αυτό βοήθησε πολύ και το ότι οι δύο ομάδες δεν έκαναν πολλά φάουλ, με αποτέλεσμα να βλέπουμε γρήγορο και θεαματικό μπάσκετ. Δύο καλάθια του Μασοκώστα για το 4-0, 4-2 από τον Καμούζη, 9-2 από τους Κυριακίδη και Κουμπή και 9-5 από τον Ζυγούρη. Καλάθι του Μέη για το 11-5, 11-9 από τους Ζούμπο και Βρεττό και 13-9 από τον Μέη. Το τελικό 13-15 του δεκαλέπτου το έγραψαν οι Βρεττός, Ρίζος και Καμούζης.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο το ματς συνέχισε να πηγαίνει κοντά, όμως ένα σερί των Vintage Hoopers τους έφερε μπροστά στο σκορ. Καμούζης και Ρίζος για το 13-19, 15-19 από τον Κυριακίδη, 15-21 από τον Ρίζο, 18-21 με τρίποντο του Κουμπή, 18-23 από τον Ρίζο και 27-23 με ένα 9-0 των Κυριακίδη, Μέη και Μασοκώστα και 27-25 με δύο βολές του Ρίζου. Το τελικό 29-25 του ημιχρόνου το έγραψε ο Μέης.

Στο τρίτο δεκάλεπτο οι Vintage Hoopers συνέχισαν να είναι μπροστά, έχοντας τον έλεγχο, με τους Miami Heal όμως να μην αφήνουν την παρέα του Μέη να ξεφύγει. Δύο καλάθια του Μάκη για το 33-25, 33-31 μς δύο τρίποντα του Βρεττού και 40-31 από Μασοκώστα και Κουμπή. Ο Ρίζος έβαλε 4 συνεχόμενους πόντους για το 40-35, 42-35 από τον Μέη, 42-37 από τον Βρεττό και μια βολή του Μέη για το τελικό 43-37 της περιόδου.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο οι Vintage Hoopers έκαναν ένα σερί στα πρώτα λεπτά, το οποίο σκότωσε τους Miami Heal, με αποτέλεσμα η νίκη να έρθει λίγο πιο εύκολα από ότι περιμέναμε. Ο Μέης έβαλε μια βολή για το 44-37, 44-39 από τον Καμούζη, 7-0 από Κουμπή και Μανδρανή για το 51-39, 51-42 με τρίποντο ο Σερέτης, 53-42 από τον Δραγασάκη και 53-44 από τον Ζούμπο. Κυριακίδης Κουμπής και Μέης ανέβασαν σε 60-44, ο Καμούζης έβαλε πέντε πόντους για το 60-49 και δύο βολές του Μέη για το τελικό 62-49 του αγώνα.

Για τους Vintage Hoopers, πέρα από τον Μέη, πολύ καλή εμφάνιση έκαναν επίσης οι Μασοκώστας, Κυριακίδης και Κουμπής. Για τους Miami Heal ξεχώρισαν οι Βρεττός, Καμούζης και Ρίζος.