42.9%
45.0%
38.6%
38.1%

Vintage Hoopers vs Pigs 77-67.Εξαιρετικά τα πρώτα δείγματα από τους νέους παίχτες των Vintage που βοήθησαν στα μέγιστα ώστε η ομάδα τους να ξεκινήσει με νίκη για το Summer.Οι Pigs προσπάθησαν αλλά έμειναν από δυνάμεις στο 4ο δεκάλεπτο μετά το 62-60.MVP  του αγώνα ο εξαιρετικός Καϋμενάκης με 12 πόντους,4 ριμπάουντ,13 ασίστ και 7 κλεψίματα.
Το ματς ξεκίνησε με καλάθι ο Δημητριάδης Βασίλης για τους Pigs. Ισοφάρισε ο Μέης 2-2 για τους Vintage hoppers με λει-απ. Με 1/2 βολές ο Δριβάκος και ο Μιχαλούδης το σκορ έγινε 2-4 για να φέρει το ματς στα ίσα ο Μανδρανής με σουτ από την γωνία. Ο Δημητριάδης Βασίλης ,ο Δημητριάδης Δημήτρης και ο Μιχαλούδης έγραψαν το 4-10.Με τρίποντο ο Καϋμενάκης το 7-10 και ο Μιχαλούδης απάντησε για το 7-12.Ο Ντίνος με τρίποντο και σουτ ισοφάρισε 12-12.Ο Τσιτούρας με 2/2 βολές για το 12-14.Ξανά ο Ντίνος με 4 πόντους για το 16-14. Ο Τσιτούρας με 2/2 βολές το 16-16 και με τρίποντο ο Ντίνος το 19-16 (5 ασίστ ο Καϋμενάκης)σκορ δεκαλέπτου.
Δεύτερο δεκάλεπτο και ο Μέης έγραψε το 21-16 για τους Vintage hoppers.Με ντράιβ ο Δημητριάδης Βασίλης το 21-18 για τους Pigs.Τρίποντο ο Μασοκώστας και ο Δημητριάδης Βασίλης για το 24-21.Με σουτ ο Μανδρανής έκανε το 26-21.Ο Δριβάκος και ο Μιχαλούδης μείωσαν σε 26-25.Ο Μέης έγραψε το 30-25 .Με σερί 0-8 το σκορ έγινε 30-33 με σουτ ο Δριβάκος και με τρίποντα ο Σπάχος και Δημητριάδης Βασίλης .Ο Πανούσης με hook και με 1/2 βολές ο Γάσπαρης ισοπαλία 33-33.Ο Αρνής με τρίποντο το 33-36 και ο Καϋμενάκης με 2/2 βολές το 35-36.Ο Δριβάκος το 35-40 και το δεκάλεπτο τελείωσε 37-40 με καλάθι ο Ντίνος.
Τρίτο δεκάλεπτο και ο Ντίνος με 4 πόντους και ο Μέης με 2/2 βολές για το 43-40 για τους Vintage hoppers .Με 1/2 βολές ο Τσιτούρας το 43-41 για τους Pigs. Ο Ντίνος και Ο Δημητριάδης Βασίλης έγραψαν το 47-45.Ο Κόσσυβας με σουτ από την γωνία το 49-45 και ο Δημητριάδης Βασίλης με τρίποντο το 49-48.Με 2/2 βολές ο Καϋμενάκης και με τρίποντο ο Ντίνος το 54-48.Μείωσε ο Δριβάκος 54-50 με λει-απ. Ο Μασοκώστας και ο Ντίνος με σουτ από την γωνία το 58-50.Ο Αρνής με 1/2 βολές και με τρίποντο ο Σπάχος για το 58-54.Ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Γάσπαρης για το 60-54.Με το δεκάλεπτο να τελειώνει 60-57 με τρίποντο ο Δημητριάδης Βασίλης.
Τελευταίο δεκάλεπτο και σουτ ο Τσιτούρας μείωσε για τους Pigs 60-59.Ο Καϋμενάκης με λει-απ το 62-59 για τους Vintage hoppers. Με 1/2 βολές ο Δριβάκος το 62-60.Ο Ντίνος με 1/2 βολές,3/4 βολές ο Καϋμενάκης και με hook ο Μέης για το 68-60.Ο Δριβάκος ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε το 68-62.Με τρίποντο ο Μέης και με 2/2 βολές για το 73-62.Ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε και με τρίποντο ο Δημητριάδης Δημήτρης έγραψαν το 73-67.Το τελικό 77-67 πέτυχαν ο Μασοκώστας και ο Κόσσυβας.
Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Ντίνος με 26 πόντους ,5 ριμπάουντ,2 ασίστ και 3 κλεψίματα και ο Μέης με 17 πόντους,9 ριμπάουντ,2 κλεψίματα και 1 κόψιμο.
Για τους ηττημένους ξεχώρισαν ο Δημητριάδης Βασίλης με 22 πόντους,7 ριμπάουντ,4 ασίστ και 7 κλεψίματα και ο Δριβάκος με 14 πόντους,8 ριμπάουντ,1 ασίστ και 5 κλεψίματα.