34.8%
33.3%
34.5%
12.5%

Οι Vintage Hoopers κέρδισαν τους Underdogs με 49-72 για να ανέβουν στο 5-1 στον όμιλο πετυχαίνοντας την 4η σερί νίκη τους. Μεγάλο ματς από τον Μασοκώστα που καθάρισε τον αγώνα πηγαίνοντας την ομάδα του από το +3 στο +17 στο διάστημα που έπαιξε στο 2ο δεκάλεπτο με άλλους 4 παίκτες να σκοράρουν πάνω από 9 πόντους για τους νικητές.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με καλάθι του Σταθόπουλου, με τον Μέη να είναι ασταμάτητος στο ξεκίνημα, βάζοντας τους πρώτους 9 πόντους της ομάδας του, με τον Βαμβακά να απαντά ως το 5-9. Ο Σταθόπουλος με τον Βαμβακά και τον Αλεξόπουλο έδωσαν προβάδισμα στους Underdogs, 11-10, αλλά ο Καρίνος με τον Κυριακίδη και τον Μέη έφεραν το ματς στο 11-17. Ο Καρακώστας απάντησε, με το δεκάλεπτο να κλείνει με μια βολή του Μέη στο 13-18.

Στη 2η περίοδο ο Κυριακίδης έφερε την ομάδα του στο 13-21, με τον Καρακώστα να μειώνει σε 18-21 και τον Κούλουμπο να γράφει το 20-21 φέρνοντας το ματς στον πόντο. Οι Vintage Hoopers με τον Μασοκώστα πια στο παρκέ έτρεξαν ένα 0-11 για το 20-32 με τον Γεράνιο, τον Μασοκώστα, τον Κουμπή και τον Κυριακίδη να σκοράρουν. Το σερί διέκοψε μια βολή του Μαραγκού, αλλά ο Μασοκώνστας συνέχισε για το 21-37 των Vintage Hoopers. Άλλη μια βολή από τους Underdogs, άλλες δύο για τον Μασοκώστα για το 22-39, με τον Ντζιλέπη να κλείνει το ημίχρονο με buzzer beater τρίποντο, 25-39.

Στην επανάληψη ο Μανδρανής σκόραρε για το 25-41, με τον Βαμβακά να απαντά. Ο Μασοκώστας με τον Καρίνο έφεραν το ματς για πρώτη φορά στους 20 πόντους, με τον Καρακώστα και τον Κυριακίδη να το ξανακάνουν στο 29-49. Οι Underdogs αντέδρασαν, με τον Καρακώστα, τον Μαραγκό, τον Ντζιλέπη και τον Σταθόπουλο μείωσαν σε 37-49, για να απαντήσει ο Μασοκώστας, αλλά να έρθουν Μαραγκός και Καρακώστας για το 41-51, μειώνοντας τη διαφορά στο μισό με ένα 12-2, πριν έρθει ο Κουμπής με τρίποντο για να κλείσει το δεκάλεπτο στο 41-54.

Στην 4η περίοδο ο Μασοκώστας έφερε το ματς στο 41-56, με τον Ντζιλέπη να απαντά για το 44-56 και τον Αλεξόπουλο να σκοράρει για το 46-57. Όμως, στη συνέχεια ακολούθησε ένα 0-15 σερί για τους Vintage Hoopers με τον Μασοκώστα, τον Γεράνιο, τον Μέη και τον Κουμπή να σκοράρουν ως το 46-72, πριν κλείσει ο Ντζιλέπης το ματς στο 49-72.

Για τους νικητές ο Μασοκώστας είχε 20 πόντους, 8 ριμπάουντ, 3 ασίστ, ο Μέης 14 πόντους, 12 ριμπάουντ, ο Κυριακίδης 11 πόντους, 8 ριμπάουντ, 3 ασίστ, ο Κουμπής 10 πόντους, 3 ριμπάουντ, ο Γεράνιος 9 πόντους, 5 ριμπάουντ. Για τους Underdogs ο Καρακώστας είχε 13 πόντους, 6 ριμπάουντ, ο Ντζιλέπης 11 πόντους, 4 ριμπάουντ, 3 κλεψίματα, ο Βαμβακάς 7 πόντους, 8 ριμπάουντ, 2 τάπες.