29.4%
52.6%
46.8%
32.1%

Η Yugopiastika υπέταξε τους Vintage Hoopers με 81-55 στο ντέρμπι κορυφής του β ομίλου της Bronze για να ανέβει στο 10-1 και να κλείσει τον α γύρο μόνη πρώτη στην κορυφή του ομίλου. Μεγάλο ματς από τον Κουμπούλη, με τον Μερζιώτη να ακολουθεί και τους Παπακώστα και Γεωργακόπουλο να τους συνεπικουρούν για την Yugopiastika που έβαλε 30 πόντους στο 3ο δεκάλεπτο μην αφήνοντας κανένα περιθώριο στους Vintage Hoopers!

Το ματς ξεκίνησε με καλάθι του Μέη με τον Κυριακίδη να βάζει δύο τρίποντα μετά την απάντηση του Παπακώστα. Ο Ντζιός με τον Παπακώστα και τον Ντάκη έφεραν την ομάδα τους στο 10-8, για να ισοφαρίσει ο Μέης. Ο Παπακώστας ήταν ξανά εκεί, με τον Κυριακίδη να είναι τρομερός για το 12-13 και το 14-15. Ο Μασοκώστας έγραψε το 14-17, με την Yugopiastika να απαντά με 8-0 σερί με τον Παπακώστα, τον Κουμπούλη και τον Μερζιώτη για το 24-18, πριν κλείσει το δεκάλεπτο ο Κυριακίδης στο 24-21 φτάνοντας τους 14 πόντους.

Στη 2η περίοδο ο Μέης έφερε το ματς στον πόντο, με τον Μασοκώστα και τον Κυριακίδη να βάζουν μπροστά τους Vintage Hoopers μετά την τρίποντη απάντηση του Μερζιώτη. Ο Μερζιώτης έγραψε το 29-28, με τον Παπακώστα και τον Κουμπούλη να φέρνουν την ομάδα τους στο 34-29. Ο Σολδάτος απάντησε, με τον Ντζιό και τον Γεωργακόπουλο να γράφουν το 38-33, πριν μειώσει ξανά ο Κυριακίδης (22 πόντοι στο πρώτο ημίχρονο), για να κλείσει ο Ανδρέου το πρώτο μισό στο 40-35.

Στην επανάληψη οι Vintage Hoopers μπήκαν με τον Μέη να βάζει καλάθι και φάουλ για το 40-38, για να απαντήσουν Μερζιώτης και Κουμπούλης για το 44-38. Ο Κυριακίδης μείωσε σε 44-40, αλλά στη συνέχεια ακολούθησε ένα 15-0 σερί για τη Yugopiastika που έκρινε τον αγώνα. Μερζιώτης, Κουμπούλης, Παπακώστας, Ανδρέου και Γεωργακόπουλος έφεραν την ομάδα τους στο 59-40, ενώ μετά την απάντηση του Κυριακίδη, ο Παπακώστας σκόραρε για το 63-42 και ο Κουμπούλης έφερε την ομάδα του στο 68-43, με το δεκάλεπτο να κλείνει από τον Καρακούση στο 70-44.

Στην 4η περίοδο ο Μέης (έβαλε τους 12 από τους τελευταίους 13 πόντους της ομάδας του) μείωσε με βολές, με τον Βερύκιο να τον μιμείται. Ο Κουμπούλης έγραψε το 75-47, με τον Πάτρα να φέρνει το ματς στο 78-48 λίγο μετά. Με τον Μέη οι Vintage Hoopers μείωσαν σε 78-53, για να κλείσει το ματς από Πάτρα και Μέη στο 81-55.

Για τους νικητές ο Κουμπούλης είχε 23 πόντους, 5 ριμπάουντ, 3 ασίστ, ο Μερζιώτης 15 πόντους με 6/9 σουτ, ο Παπακώστας 18 πόντους, 4 ριμπάουντ, 6 ασίστ, 3 κλεψίματα, ο Γεωργακόπουλος 4 πόντους, 3 ριμπάουντ, 8 ασίστ, 3 κλεψίματα. Για τους Vintage Hoopers ο Μέης είχε 22 πόντους, 25 ριμπάουντ, ο Κυριακίδης 26 πόντους, 3 ριμπάουντ.