0%
0%
0%
0%

Ο Άφοβος κέρδισε με 48-73 τους Serden B.C. για να πάει στο 4-0 και να συνεχίσει να οδηγεί αήττητος τον όμιλό του, με τον Ντουφα να γράφει 29 πόντους στον αγώνα.

Το ματς ξεκίνησε καταπληκτικά για τον Άφοβο, που κράτησε χωρίς πόντο τους Serden B.C. στην πρώτη περίοδο, για να πάει με τον Ντουφα, τον Κλαγκο, τον Γωγακη και τον Τραϊφορο ως το 0-25 στην πρώτη περίοδο. Ο Μιχαλαριας Σ. σκόραρε τους πρώτους πόντους της ομάδας του για το 2-25 στο 2ο δεκάλεπτο, με τον Γωγακη και τον Ντουφα να απαντούν για το 2-30. Ο Μποκαρης έφερε το ματς στο 4-30, με τον Γωγακη να απαντά και τον Μποκαρη να σκοράρει ξανά για το 6-33. Με τον Τραϊφορο και τον Γωγακη ο Άφοβος πήγε στο 6-37, για να σκοράρει ο Βολωνακης από μακριά και μαζί με τον Κλαγκο να κλείσουν το ημίχρονο στο 11-39. Στην επανάληψη ο Καψοκεφαλος με τον Μποκαρη και τον Αρσενικο μείωσαν σε 17-41, για να απαντήσουν ο Τραϊφορος με τον Κλαγκο για το 17-47 της ομάδας τους. Ο Μποκαρης έγραψε το 19-47, με τον Λαμπρινο και τον Κλαγκο να φέρνουν τον Άφοβο στο 19-52. Ο Λιτσικας μείωσε σε 22-53, με τον Ντουφα να απαντά και το δεκάλεπτο να κλείνει από Αρσενικο και Βολωνακη στο 26-56. Στην 4η περίοδο ο Μιχαλαριας Σ. σκόραρε για το 28-56 από τις βολές, με τον Παλατζα να γράφει το 30-58. Ο Τραϊφορος με τον Λαμπρινο και τον Οικονομου απάντησαν για το 32-64, με τον Μποκαρη και τον Μιχαλαρια Σ. να μειώνουν σε 36-67. Ο Ντουφας με τον Κλαγκο έφεραν την ομάδα τους ως το 38-73, με τον Αρσενικο να απαντά και τον Μιχαλαρια Η. να φέρνει το ματς στο 43-73, για να κλείσουν ο Γεωργιτης με τον Λιτσικα την αναμέτρηση στο 48-73 με 10-0 για τους Serden B.C. στο τέλος.

Τα λάθη ήταν 20-13 στο ματς, τα κλεψίματα 8-15 και οι ασίστ 7-21. Στα ριμπάουντ ο Άφοβος είχε τον πρώτο λόγο, 45-48 με 11-14 τα επιθετικά, με τους νικητές να έχουν 7/29 τρίποντα και τους Serden B.C. 2/16. Στα δίποντα οι Serden B.C. είχαν 35% και ο Άφοβος 50%.

Σε ατομικό επίπεδο για τους νικητές ο Ντουφας είχε 29 πόντους, 6 ριμπάουντ, 5 ασίστ, 4 κλεψίματα, ο Κλαγκος 15 πόντους, 5 ριμπάουντ, ο Γωγακης 13 πόντους, 3 ριμπάουντ, 6 κλεψίματα, ο Τραϊφορος 9 πόντους, 15 ριμπάουντ, 6 ασίστ, 3 κλεψίματα, 3 τάπες. Για τους Serden B.C. ο Μποκαρης είχε 12 πόντους, 3 ριμπάουντ, ο Μιχαλαριας Σ. 8 πόντους, 4 ριμπάουντ, ο Βολωνακης 7 πόντους, 2 κλεψίματα.