0%
0%
0%
0%

Ο Άφοβος κέρδισε τους Σουβλέηκερς με 53-35 για να παραμείνει αήττητος στον όμιλο, φτάνοντας στο 3-0, καταφέρνοντας να ελέγξει το ματς στην επανάληψη, όπου και περιόρισε τους αντιπάλους του στους 13 πόντους, 6 στην 3η περίοδο και 7 στην 4η.

Το ματς ξεκίνησε με 7-3 για τους νικητές από τον Ντουφα, τον Λαμπρινο και τον Καραντζουνη, για να απαντήσει ο Κοκοτινης. Ο Καραντζούνης έφερε την ομάδα του στο 9-5, με τον Σταμπολτζη να σκοράρει για το 9-7 και το δεκάλεπτο να κλείνει από τον Ντουφα στο 11-7. Στη 2η περίοδο οι Σουβλέηκερς προσπέρασαν με τον Έξαρχο, 11-13, για να απαντήσουν ο Γωγακης με τον Καραντζουνη για το 17-13. Ο Κωστης με τον Κοκοτινη ισοφάρισαν σε 17-17, με τον Λαμπρινο και τον Καραντζουνη να απαντούν για το 21-17. Με τον Κοκοτινη οι Σουβλέηκερς πλησίασαν στο 21-20, για να σκοράρει ο Λαμπρινος για το 24-20 και να κλείσει από Κοκοτινη και Καραντζουνη το ημίχρονο στο 26-22. Στην επανάληψη ο Αντωνίου έφερε το ματς στο 26-24, με τον Συσκακη και τον Καραλη να απαντούν για το 30-24. Μετά τις βολές του Κοκοτινη ο Καραντζούνης με τον Ποντικοπουλο ήταν που σκόραραν για το 37-26 του Άφοβου, για να κλείσει ο Κοκοτινης την περίοδο στο 37-28. Στο 4ο δεκάλεπτο οι Σουβλέηκερς μείωσαν σε 37-31, αλλά ο Καραντζουνης με τον Ντουφα και τον Λαμπρινο ήταν που έφεραν την ομάδα τους ως το 48-31 με 11-0 σερί. Ο Τσιμπογλου μείωσε σε 48-35, για να κλείσει το ματς από τον Σπυριδωνακος και τον Οικονομου στο 53-35 για τον Άφοβο.

Τα λάθη ήταν 17-16 στο ματς, τα κλεψίματα 13-10 και οι ασίστ 15-7. Στα ριμπάουντ ο Άφοβος είχε τον έλεγχο, 57-47 με 18-18 τα επιθετικά, με τους νικητές να έχουν 4/17 τρίποντα και τους Σουβλέηκερς 5/17. Στα δίποντα ο Άφοβος είχε 33% και οι Σουβλέηκερς 13%.

Σε ατομικό επίπεδο για τους νικητές ο Καραντζουνης είχε 17 πόντους, 12 ριμπάουντ, ο Ντουφας 12 πόντους, 10 ριμπάουντ, 3 ασίστ, 2 κλεψίματα, ο Λαμπρινος 8 πόντους, 14 ριμπάουντ, 3 ασίστ, 2 κλεψίματα. Για τους Σουβλέηκερς ο Κοκοτινης είχε 15 πόντους, 6 ριμπάουντ, ο Έξαρχος 6 πόντους, 8 ριμπάουντ, 3 κλεψίματα.