0%
0%
0%
0%

Ο Άφοβος κέρδισε με 53-80 τους Coffeewaukee Bugs για να κλείσει τον όμιλο στο 7-1 και την πρώτη θέση, παίρνοντας το εισιτήριο για το Α1.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με 0-6 για τους νικητές από τον Τσικολα και τον Καρουτα, για να απαντήσουν ο Τσαμπανογλου με τον Καφε για το 6-6. Ο δεύτερος έγραψε και το 8-8, με τον Καραντζουνη να σκοράρει για το 8-11 και τον Λορανδο να φέρνει τον Άφοβο στο 10-16. Ο Πετρελης ισοφάρισε σε 16-16, με το δεκάλεπτο να κλείνει στο 16-18 από τον Λαμπρινο. Στη 2η περίοδο ο Λορανδος με τον Καρουτα, τον Καραντζουνη και τον Τσικολα σκόραραν ως το 16-30 του Άφοβου σε ένα 0-14 σερί που διέκοψε ο Σαραντόπουλος. Ο Καραντζουνης σκόραρε για το 19-33, ο Σαραντοπουλος απάντησε ξανά, με τον Σπυριδωνακο να κλείνει το ημίχρονο στο 22-35. Στην επανάληψη ο Λαμπρινος έφερε το ματς στο 22-38, με τον Καφε να απαντά, αλλά τον Καρουτα και τον Τσικολα να σκοράρουν για το 24-44. Ο Λορανδος έφερε το ματς στο 25-46 με τον Τσαμπανογλου και τον Πετρελη να απαντούν για το 30-48. Ο Καραντζουνης με τον Λορανδο σκόραραν για το 30-52, με τον Καρουτα να γράφει το 32-54, με τον Καφε να κλείνει το δεκάλεπτο στο 36-56. Στην 4η περίοδο ο Καφές σκόραρε για το 38-56, με τον Σπυριδωνακο να απαντά, 38-59. Ο Τσαμπανογλου με τον Καφε μείωσαν σε 42-59 και σε 45-61 λίγο μετά, με τον Λορανδο να σκοράρει για το 45-66. Ο Καρουτας έφερε το ματς στο 47-69, με τον Τσαμπανογλου να γράφει το 51-69. Καραντζουνης και Λορανδος έτρεξαν ένα 0-11 για τον Άφοβο ως το 51-80, με τον Αντωνιου να κλείνει το ματς στο 53-80.

Τα λάθη ήταν 17-16 στο ματς, τα κλεψίματα 9-12 και οι ασίστ 11-19. Στα ριμπάουντ ο Άφοβος είχε τον έλεγχο, 39-58 με 13-15 τα επιθετικά, με τους νικητές να έχουν 7/28 τρίποντα και τους Coffeewaukee Bugs 6/29. Στα δίποντα οι Coffeewaukee Bugs είχαν 31% και ο Άφοβος 56%.

Σε ατομικό επίπεδο για τους νικητές ο Λορανδος είχε 25 πόντους, 11 ριμπάουντ, ο Καραντζουνης 16 πόντους, 10 ριμπάουντ, ο Τσικολας 14 πόντους, 14 ριμπάουντ, 3 κλεψίματα, ο Καρουτας 11 πόντους, 5 ριμπάουντ, 5 ασίστ, 4 κλεψίματα, ο Λαμπρινος 9 πόντους, 5 ριμπάουντ, 4 ασίστ, 2 κλεψίματα. Για τους Coffeewaukee Bugs ο Τσαμπανογλου είχε 19 πόντους, 12 ριμπάουντ, ο Καφες 15 πόντους, 5 ριμπάουντ, 4 ασίστ, ο Πετρελης 11 πόντους, 8 ριμπάουντ, 5 ασίστ.