0%
0%
0%
0%

Ο Άφοβος κέρδισε με 62-51 τους Glory Road με το ματς να ξεκινά με 4-7 από τον Γυπαρακη Κ. για τους Glory Road, για να απαντήσει ο Άφοβος με τον 23 για το 10-7. Ο Σεϊμενης έβαλε μπροστά την ομάδα του με 10-11, για να κλείσει από τον Μαυρομματη το δεκάλεπτο στο 12-16. Στη 2η περίοδο ο Σπυριδωνακος ισοφάρισε σε 17-17, με τον Τσικολα να γράφει το 22-17 για τον Άφοβο. Ο Μαυρομματης μείωσε σε 22-20, με τον Τσικολα να κρατά την ομάδα του μπροστά, 26-20. Ο Καραγιαννιδης μείωσε σε 26-24, με τον Ντουφα να γράφει το 33-26 για να κλείσει ο Σεϊμενης το ημίχρονο. Στην επανάληψη ο Μαυρομματης με τον Γυπαρακη Κ. σκόραραν για το 36-32 με τον Καρουτα να απαντά. Ο Σεϊμενης με τον Μαυρομματη έφεραν το ματς στον πόντο, για να σκοράρει λίγο μετά ο Σεϊμενης για το 40-43 της ομάδας του. Ο Καραντζουνης απάντησε για το 44-43 στην 4η περίοδο, με τον Γωγακη και τον Τσικολα να σκοράρουν για το 55-43 με σερί 15-0 του Άφοβου το οποίο πήγε στο 18-0 ο 12. Ο Τσικολας σκόραρε για το 62-44, με τον Τζουνακο και τον Μαυρομματη να κλείνουν το ματς στο 62-51.

Τα λάθη ήταν 12-11 στο ματς, τα κλεψίματα 6-7 και οι ασίστ 13-7. Στα ριμπάουντ ο Άφοβος είχε τον πρώτο λόγο, 58-30 με 27-8 τα επιθετικά, με τους νικητές να έχουν 5/23 τρίποντα και τους Glory Road 5/21. Στα δίποντα ο Άφοβος είχε 35% και οι Glory Road 39%.

Σε ατομικό επίπεδο για τους νικητές ο Καραντζουνης είχε 16 πόντους, 15 ριμπάουντ, ο Ντουφας 12 πόντους, 6 ριμπάουντ, ο Τσικολας 12 πόντους, 9 ριμπάουντ. Για τους Glory Road ο Σεϊμενης είχε 19 πόντους, 4 ριμπάουντ, 2 κλεψίματα, 2 τάπες, ο Μαυρομματης 17 πόντους, 3 ριμπάουντ.