9.1%
44.4%
39.1%
25.0%

Με νίκη εκλέισαν το πρώτο γύρο οι Κομπάρσοι απέναντι στους Walkers πιάνοντας τους έτσι στη βαθμολογία με τις δύο ομάδες να είναι στο 5-5 πλέον. Το παιχνίδι μέχρι το ημίχρονο ήταν ισορροπημένο με τους Κομπάρσους να διατηρούν ένα μικρό προβάδισμα 5 πόντων οδεύοντας στην ανάπαυλα (22-28). Στο τρίτο δεκάλεπτο παίζοντας τρομερή άμυνα και έχοντας πολυφωνία στην επίθεση έφτιαξαν μια πολύ καλή διαφορά (27-44). Οι περπατητές πήγαν να φέρουν τα πάνω κάτω στο τελευταίο δεκάλεπτο, μείωσαν μέχρι και στους 4 (42-46) αλλά οι Κομπάρσοι ξύπνησαν έγκαιρα, διαχειρίστηκαν το προβάδισμά τους και έφτασαν στη νίκη με 42-50.

Έναρξη του αγώνα, ο Κουταλάς θα γράψει το 0-2 των Κομπάρσων για να απαντήσει ο Μαργαρίτης Γιάννης με μία βολή για το 1-2 των Walkers. O Κουταλάς ξανά θα κάνει το 1-4 και τότε Μαργαρίτης Γιώργος και Ιωαννίδης θα γράψουν το 7-4 για τους περπατητές. Μηνδρινός Μάκης και Λινάρδος θα απαντήσουν για το 7-8 και με τον ίδιο τρόπο οι Μαργαρίτης Γιώργος και Γιάννης θα κάνουν το 11-8. Το δεκάλεπτο έκλεισε με 2/2 βολές του Μηνδρινού Μάκη στο 9-11.

Στο ξεκίνημα της 2ης περιόδου ο Κουταλάς θα κάνει το 11-11 και η απάντηση θα έρθει από τρίποντο του Ιωαννίδη και 2/2 βολές του Μαργαρόιτη Γιώργου για το 16-11. Ο Αποστολάκος με τρίποντο μείωσε σε 16-14, όμως Μαργαρίτης Κωνσταντίνος και Γιώργος σκόρραραν για το 20-12. Τότε οι Κομπάρσοι τρέξανε ένα 0-11 σερί με μπροστάρηδες αυτού τους Λινάρδο, Κουταλά, Αποστολάκο και Μηνδρινό Ιάκωβο και έτσι πέρασαν μπροστά με 20-25. Ο Φουρνάρης τότε μείωσε σε 22-25 και το δεκάλεπτο έκλεισε με καλάθι και φάουλ του Αποστολάκου στο 22-28.

Οι Κομπάρσοι με τον Κουταλά ξανά χαμηλά να σκοράρει κάνανε το 22-30 στις αρχές της τρίτης περιόδου, ο Μαργαρίτης Γιάννης απάντησε για το 24-30, Μηνδρινός Μάκης και Αλβέρτης κάνανε το 24-34 και ο Ιωαννίδης με γκολ-φάουλ μείωσε σε 27-34. Οι Κομπάρσοι τότε τρέξανε άλλο ένα σερί 0-10 αυτή τη φορά με τους Κουταλά, Αποστολάκο και Λινάρδο να εκτοξεύουν τη διαφορά στο +17 στο τέλος του τρίτου δεκλαέπτου (27-44).

Στο τέταρτο δεκάλεπτο οι Walkers προσπάθησαν την ανατροπή ξεκινώντας από ένα σερί 9-0 από τους Μαργαρίτη Γιάννη και Γιώργο, και τον Ανασταόπουλο και έτσι μείωσαν σε 36-44. Ο Λινάρδος με 2/2 βολές έκανε το 36-46 και τότε ο Μαργρίτης Γιώργος με 6 σερί πόντους μείωσε κι άλλο στο 42-46 αλλά οι Walkers δε μπόρεσαν για κάτι παραπάνω αφού ο Λινάρδος σκόραρε προς το τέλος για το 42-48 και ο Αποστολάκος έγραψε το τελικό 42-50.

MVP της αναμέτρησης ο Γιάννης Κουταλάς με 21 πόντους, 4 ριπάουντ και 2 κλεψίματα ενώ από μεριάς Walkers ξεχώρισε ο Γιώργος Μαργαρίτης με 16 πόντους, 12 ριμπάουντ, 4 ασσίστ και 3 κλεψίματα.